"Důležitost chodidel a jejich pohodlí je často podceňována. Přitom jde o jeden z klíčových prvků ovlivňujících náš komfort i výkonnost," konstatuje Marta Hrubá, fyzioterapeutka AGEL Sport Clinic.

Labutě na prostějovském rybníku. Ilustrační foto
Rybník osiřel. Dvě zbylá labuťátka asi zakousl pes. Policie hledá jeho pána

Individuálně tvarované vložky pro profesionály i rekreační sportovce. "Zejména u sportů, u kterých hraje kontakt chodidla s obuví rozhodující roli je doporučuji. Klienti určitě poznají rozdíl už po prvním vyzkoušení," radí Marta Hrubá.

Bootfitting v AGEL Sport Clinic v prostějovské nemocnici.Bootfitting v AGEL Sport Clinic v prostějovské nemocnici.Zdroj: Nemocnice AGEL ProstějovAnatomické vložky je možné vyrobit nejen na míru danému člověku, ale i na míru dané obuvi. Běžně proto na pracovišti vyrábějí vložky nejen do běžeckých bot, ale třeba i do lyžáků, bruslí nebo cyklistické obuvi.

Výrobě vložek předchází komplexní podologická prohlídka s diagnostikou poruch funkce nohy. Ta nejen zmapuje anatomii chodidel, ale celkově zhodnotí případné obtíže či asymetrie a umožní navrhnout vložky, které budou zamezovat dalšímu nevhodnému přetěžování.


"Vyšetření nohou je nezbytným předpokladem pro přesné zhodnocení nejen pohybových obtíží souvisejících s chůzí, ale také při bolestech v zádech, například bederní, ale i krční páteře," vysvětluje fyzioterapeutka.

Obyvatelé Prostějovska a okolí projevili zájem o čtvrteční Den prevence cévní mozkové příhody. Foto: Nemocnice AGEL Prostějov, se svolením
Prostějované mají v cukr v pořádku. Do nemocnice přišlo hodně lidí

Ačkoliv je bootfitting určen primárně sportovcům, dopřát si je může i kdokoliv jiný, kdo chce svým chodidlům a přeneseně celému pohybovému aparátu dopřát optimální podporu a komfort. "Vložky jsou vhodné do veškeré sportovní obuvi. Hodí se ale i pro běžné nošení do jakékoliv uzavřené obuvi a dokonce umíme vyrobit i ztenčené vložky například do dámských balerín," doplňuje Marta Hrubá.

Zájemci o individuálně tvarované vložky do bot se mohou obracet na prostějovské pracoviště AGEL Sport Clinic pomocí webu sportclinic.agel.cz, nebo telefonicky na čísle 601 328 867.
Cena za individuálně tvarované vložky je 1750 korun za první pár a 1150 korun za každý další.