Od ledna letošního roku nabízí solnou terapii, která nahrazuje pobyt u Mrtvého moře, zařízení v Budovcově ulici.

„Podnikám už od roku 1989 v různých oborech. Ozdravné účinky mořské soli mě natolik zaujaly, že jsem se okamžitě rozhodl i pro tuto oblast. Solnou terapii využívají lidé takřka na celém světě a i u nás jsou podobná zařízení už ve všech větších městech,“ konstatoval aktivní podnikatel. Z dalekého Izraele dovezl pro svůj záměr téměř devět tun soli, jejíž částice působí příznivě na lidský organismus a posilují jeho imunitu.

„Ověřil jsem si, že i odborníci považují působení solných částic obsahujících celou řadu minerálů a stopových prvků za vhodnou podpůrnou terapii zvláště při onemocněních plic, kůže, srdečních, cévních i zažívacích potíží. Pobyt v solném prostředí prospívá zvláště alergickým dětem a při léčení atopického ekzému,“ vyjmenoval Jan Skřička. „Především dětem věnujeme největší péči. Pobyt pro ně je prakticky trvale zdarma. Dopolední pobyty dětí z mateřských škol a družin jsou bezplatné a děti do 15 let v doprovodu platících rodičů mohou absolvovat ozdravnou proceduru také zadarmo,“ vysvětlil Jan Skřička. Jak s povděkem dodal, na děti mysleli i prostějovští radní a zastupitelé, když schválili a přidělili na provoz zařízení solné jeskyně veřejnou finanční podporu.
Relaxační, regenerační a uklidňující pobyt v solné jeskyni je příjemný a prospěšný. Speciální systém klimatizace zde udržuje stabilní vlhké prostředí a příjemnou teplotu. Jak pan Skřička odpovídá na četné dotazy návštěvníků, nemusí se vůbec obávat chladu - do solné jeskyně se chodí jako do kina. Otevřeno je kromě svátků denně od 8 do 20 hodin.

Jan Skřička nikdy neusíná na vavřínech a vrhá se s novou energií do dalších projektů. Už na podzim se návštěvníkům otevře další podobné zařízení na Plumlovské ulici. Kromě ozdravné solné terapie bude rozšířeno o další procedury prospěšné lidskému zdraví.