"Díky tomuto projektu můžeme přímo podpořit naše děti a zároveň posílit místní ekonomiku," tvrdí primátor František Jura (ANO). Projekt je určen pro všechny děti do patnácti let s trvalým pobytem v Prostějově.

Rada města odložila jednání o možném zákazu jízdy cyklistů po Plumlovské ulici.
Cyklisté zákaz vjezdu zatím na Plumlovskou nedostali. Hlasujte

"Cílem je umožnit našim dětem, aby se mohly věnovat zdravému pohybu, a to za nižší náklady pro naše občany. Navíc tímto způsobem podporujeme i místní podnikatele, kteří poskytují relevantní služby," zopakoval primátor.

Prvních 3500 dětí obdrží po jedné tisíckoruně. V elektronických correntech uplatní příspěvek u místních obchodníků, kteří se bezplatně zaregistrují do programu. Registrace začínají 1. července a budou možné do konce měsíce.

Projekt proběhne ve dvou etapách, prvních 500 korun dostanou děti 1. srpna, kdy budou spuštěny transakce. Druhých 500 korun dostanou zaregistrovaní rodiče 1. září a jejich platnost skončí na konci září 2023. Registrace jsou možné na prostejov.deti.corrency.cz.

Prostějovské kulturní léto 2022 zahájil koncert Pavla Callty. 20.7. 2022
Letos bez hvězd. Prostějovské léto nabídne revivaly, módní přehlídku i Jelena

"S pomocí corrency můžeme převést podporu od města přímo k jejich občanům a podnikatelům v reálném čase a digitální podobě," vysvětlil Petr Stuchlík z firmy Corrency.

"Tento přístup umožňuje občanům rozhodnout, koho chtějí svým darem od města podpořit. Toto je zvláště užitečné pro rodiny s dětmi, které potřebují například doučování nebo nakoupit školní potřeby pro prvňáky,“ míní Stuchlík.

Do systému se už zapojila například Praha 1, Jeseník, Ostrava-Poruba nebo Kyjov.