Tou je doslova a do písmene. Miniaturní prodejnička totiž poskytuje v létě příjemný chládek, v zimě se ale teplota i přes intenzivní vytápění blíží bodu mrazu. „Nespornou výhodu to má, je ze mě po všech stránkách otužilý člověk. A že jsem se tady za ty roky nazmrzala,“ posteskla si Iveta. Šest roků totiž měla otevřeno každý den, včetně sobot a nedělí. „To víte, člověk se snažil vyjít zákazníkům vstříc.

Když jsme si před čtyřmi lety otevřeli navíc ještě zámeckou kavárnu, kde obsluhuje manžel, měli jsme toho až nad hlavu. A tak jsem nakonec řekla dost, a otvírací dobu omezila. Konečně jsme si po letech užili rodinnou dovolenou,“ svěřila se.

Za osm let prošel změnou i sortiment, který v krámku nabízí. Dřív se specializovala na originální a drahou keramiku, kterou brala od renomovaných výtvarníků. „Nějaký kousek ještě mám, tak nějak ze sentimentality. Lidé ale o kvalitu neměli zájem, takže jsem se musela poohlédnout v jiném ranku. Navázala jsem spolupráci s člověkem, který vozí z Peru nejrůznější indiánské výrobky, od zvonkoher po šperky,“ ukázala na stovky osobitých předmětů Iveta Valentová.

Mezi tím, co nabízí, samozřejmě nechybí upomínkové předměty s motivem plumlovského zámku. Přední místo mezi nimi zaujímá originální Plumlovské zámecké víno. „Zámku dlouhá léta chyběl schopný manažer, který by sem dokázal přivést turisty. Moc bych si přála, aby všechny plány vyšly. A vůbec ne proto, že bych v turistech viděla zákazníky. Na zámku mi prostě záleží,“ dodala podnikatelka.