„Je to nejdokonalejší a podle mě také nejkrásnější způsob nanášení a rozprašování barev, “ tvrdí muž, který žije v Čelechovicích na Hané.
Začátky své profesní kariéry datuje od roku 1990, kdy se poprvé setkal s technikou malby airbrush. Zvládnutí této dovednosti je záležitostí několika let sbírání zkušeností a stálého zdokonalování.

„Od začátku jsem sháněl veškeré materiály a zajímal se o všechno, co s airbrushem souvisí. Po stovkách hodin práce a studování nejrůznějších materiálů jsem začal vytvářet první malby. Zhruba po pěti letech jsem se dopracoval téměř k vrcholu, když se mi podařilo například vybudovat speciální prostor v podobě přetlakového stříkacího boxu,“ říká usměvavý a příjemný mistr.

Díky užívání značkového a profesionálního vybavení dnes provádí airbrush nejvyšší kvality na profesionální úrovni.

Do malé dílničky za ním s touhou po zkrášlení přijíždějí hlavně motorkáři. „Třeba u harleyářů je zažitý motiv lebky. Na ty jsem mistr, třeba na téhle přilbě jich je rovných osmdesát a každá jiná,“ ukazuje své nejnovější dílo.
Nemaluje ale jen přilby, airbrushem dokáže „udělat“ celou motorku.

„Vypadá to jako snadná věc, ale ve skutečnosti jsou to stovky hodin práce. Samotná malba tak pracná není, pokrývá ji ale až patnáct vrstev laku. A každá se musí vyleštit k dokonalosti,“ říká Luboš Pírek.
Skuteční fajnšmekři si své železné oře nechávají halit do drahých kovů. Stříbro, zlato či bronz dnes patří ke každému pořádnému stroji.

„Tyhle airbrushem se už pohybují ve stovkách tisíc korun. Jsou dokonalé natolik, že majitelům doporučuji, aby před nimi jezdil zametací vůz, jinak se mohou poškrábat,“ směje se.

Výtvory virtuóza svého oboru dnes jezdí po celém světě, své zákazníky našel Luboš Pírek i v Americe či Kanadě. I když silné motorky miluje, sám žádnou nevlastní. „Mým snem je na zakázku poskládaný Harley. Jeho cena je ale pro mě bohužel příliš vysoká. Tak se kochám alespoň těmi, co mi projdou dílnou,“ dodává závěrem a popisuje svůj životní sen provozovatel netradičního řemesla Luboš Pírek.