„Šperkařské a hodinářské řemeslo se pak v naší rodině dědilo, i můj otec byl vyučen hodinářem. Po znárodnění pracoval ve vlastní firmě jako zaměstnanec podniku, který náš majetek převzal. Všechno napravily až po desetiletích restituce,“ vybavuje si Eva Zlámalová, která po roce 1989 otevřela v Prostějově první zlatnictví, když získala zpět zabavené zařízení pro zlatnický krám a hodinářskou dílnu.

„Já jsem vystudovala střední školu s jiným zaměřením, proto jsem se musela zlatnickému kumštu teprve vyučit. Zlato totiž není sortiment pro prodej na trhu. Jsou bezpodmínečně nutné hluboké vědomosti, protože zákazník má právo koupit si kvalitní šperk a získat vyčerpávající odborné informace,“ přiznala obchodnice, jejíž filozofií je poskytovat kvalitní a odborné služby, prodávat blýskavé ozdoby ženám i mužům za přijatelné ceny a uspokojit marnivé zákazníky všech věkových kategorií. Při výběru šperků dává přednost českým výrobkům, které tvoří 80 procent nabízeného sortimentu šperků. Jak sama říká, kvalitní šperky českých zlatníků jsou vysoce ceněné na celém světě. Šperky doplňuje hodinářské zboží a dárkové předměty renomovaných světových značek.

„Podnikání musí člověka bavit. Je to tvrdá řehole, musela jsem překonat mnoho problémů, kdy jsem padla až na samé dno a přemýšlela o tom, zda má moje práce smysl. Ale nakonec se vždy ukázala vlaštovka, která mě znovu nasměrovala na další cestu a dala mi nový smysl,“ zakončila optimisticky Zlámalová. Rodinná tradice nezanikne díky synovi, který se vyučil zlatníkem a je své matce zdatným pomocníkem.