Po několikahodinovém sezení za počítačem nebo v autě trpí řada lidí bolestmi zad a hlavy. Často potom hledají způsob, jak dostat z těla spoutanou energii a jsou ochotni za to platit.

„Chůze je nejpřirozenější pohyb člověka. Má příznivý vliv na činnost srdce a posílení svalové hmoty na celém těle,“ říká Oldřich Pastyřík ze Smržic. Na činnosti, kterou lidé vykonávají bezmyšlenkovitě každý den, založil v Olomouci unikátní fitnesscentrum. Je ojedinělé v celé České republice i ve střední Evropě.

Jako absolvent Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci nejprve dva roky učil na jedné z prostějovských středních škol tělocvik. Potom ho však zlákala možnost věnovat se sportu a organizovat si sám práci a volný čas. S kamarádem proto začal hledat oblast, v níž by mohli společně podnikat.
„Nápad na založení centra, kde si lidé vyzkoušejí takzvaný H.E.A.T. program, přivezla naše společná kamarádka z Itálie. Jde o aktivitu, jíž se může věnovat každý člověk bez rozdílu věku,“ poznamenal Oldřich Pastyřík. Cvičení na speciálních mechanických pásech, které svým sklonem imitují chůzi v horském terénu, nezatěžuje klouby, naopak upravuje držení těla a aktivuje svalstvo kolem páteře.

„Sám denně cvičím. Udržuji si tak vlastní fyzičku, ale především jsme s mým společníkem jediní instruktoři v celé republice, takže mi ani nic jiného nezbývá,“ poznamenal Pastyřík.