„Práce v pohřební službě mě vždycky lákala. Chtěl jsem pomáhat lidem a podporovat je v jejich nejtěžších chvílích. To se mi podařilo a za několik let jsem si vybudoval klientelu, která ke mně chodí s důvěrou, a to je pro mě to hlavní. Má práce se mi stala koníčkem, takže jí dávám všechno,“ říká Makový, který vlastní firmu otevřel v květnu roku 1998.

Kvalitní pracovník pohřební služby podle něj musí být výborný psycholog. „Každý den jednáme s lidmi, kteří jsou většinou na dně, přišli o své blízké a se situací se ještě nestihli vyrovnat. V dané chvíli musím odhadnout, jakým způsobem s nimi jednat, a musím volit ta správná slova. Moji zákazníci pak mají jistotu, že milovanou osobu předali do správných rukou,“ poznamenal podnikatel, který spolupracuje se svou manželkou. Ta vlastní nedaleko jeho firmy vazárnu květin.

„Naše služby se prolínají. Klientům společně nabízíme kompletní servis včetně vázání květin a věnců, prodeje náhrobních doplňků a kopání hrobů, pohřby žehem i do země nebo převozy do zahraničí a zpět,“ uvedl Makový. Velmi slušný funus se podle něj dá zajistit za zhruba patnáct až dvacet tisíc korun. „Nejdražší pohřeb, který jsem zabezpečoval, stál osmdesát tisíc,“ dodal Makový.