„Jako kluk jsem hrál hokej. Nadšení jsem zdědil po otci. Ten byl kapitánem druholigového prostějovského družstva v šedesátých letech. Ve dvaceti jsem začal jezdit po ledě s píšťalkou jako rozhodčí,“ uvedl Roman Vysloužil, který si před sedmi lety zřídil vlastní prodejnu pro hráče hokeje.

A aby byl oblíbenému sportu co nejblíže, zřídil si ji poblíž ledu přímo v objektu prostějovského zimního stadionu. To se ukázalo jako skvělý tah. Kromě hráčů hokejového klubu si u něj zvykli nakupovat i návštěvníci veřejného bruslení.

V prodejně se dá koupit vše, od bruslí, hokejek či dresů pro nadšence hokeje až po speciální doplňky pro profesionální hokej. Zvláštní a mírně lechtivou kategorií zboží jsou suspenzory, hokejisty všeobecně nazývané šuspiky. Hlavní úlohou této součásti výstroje hokejisty je chránit genitálie.

„Kupují je i ženy. Jednak pro manžele nebo syny, ale i pro sebe. V Prostějově sice ženský hokej není, ale několik dívek z regionu hraje v oddílech mimo Prostějov a chodí ke mně nakupovat,“ poznamenal Roman Vysloužil.

Hitem prodeje poslední doby jsou kompozitové hokejky vyrobené z grafitových vláken. Jejich razance je podstatně vyšší a na druhou stranu jsou o polovinu lehčí než dřevěné.

„Vývoj hokejek jde tak dopředu, že zájem o dřevěné výrazně klesá,“ potvrdil majitel prodejny, který si za sedm let existence získal stálou klientelu i mezi lidmi z okolních regionů. „Zákazníci většinou kupují jednotlivé součásti výstroje na doplnění. Občas ale přijde někdo, kdo se oblékne od bruslí až po helmu,“ dodal Vysloužil.