Původem mechanik elektronických zařízení se k fotoaparátům dostal zhruba před 13 lety. „Začínali jsme s výhradním servisem pro firmu Minolta-Konica. Dnes sice výhradním servisem zůstáváme, opravujeme ale přístroje všech značek,“ říká Ticháček.

Mimo fotoaparátů opravují ve zdejším středisku i dalekohledy, blesky a další fotovybavení, své místo má i podniková prodejna, ve které se snaží nabízet zboží za nízké ceny. „Kupujeme přímo od výrobců, navíc zde máme aparáty, které prošly třeba výstavou, tudíž je jejich cena podstatně nižší, i když jim jinak nic nechybí.“

„Doba se mění a s ní i žádaný sortiment. Třeba zrcadlovky se prodávají stále, ale mnohem větší je zájem o digitální fotoaparáty. U zrcadlovek je navíc stále větší problém sehnat náhradní díly,“ potvrzuje Ticháček stávající trend s tím, že v případě náročné opravy okamžitě nabídnou zákazníkovi náhradní přístroj.

V rámci rozšíření nabídky služeb poskytuje středisko další služby jako například grafické práce, tvorbu webových stránek, návrhy a tisk vizitek.
„V dnešní době musíte zákazníkovi nabídnout co nejlepší servis, po všech stránkách. Na tom jsme postavili celou obchodní strategii. Vyplácí se, lidé se k nám vracejí a o nové zákazníky nemáme nouzi,“ dodal Ticháček.