"Současným trendem je maximální informovanost maminek a k ní patří osobní poznávání prostor porodnice. Rádi proto těmto ženám, ale i jejich doprovodu, ať už jsou to partneři, kamarádky nebo budoucí babičky, nabízíme možnost navštívit nás, v klidné atmosféře si popovídat a získat užitečné informace o přípravě na porod nebo o porodu samotném," říká Věra Tisoňová, vrchní sestra Gynekologicko-porodnického oddělení.

Na tři stovky běžců se zúčastnily 10. ročníku Velikonočního půlmaratonu v Prostějově. 7.4. 2024
Vytrvalci z celé Moravy absolvovali půlmaraton v Prostějově. Podívejte se

Akce se uskuteční v úterý 9. dubna od 14 do 17 hodin a vstup je bezplatný. V rámci Dne otevřených dveří Gynekologicko-porodnického oddělení budou navštíví lidé gynekologickou ambulanci, porodní sály, oddělení šestinedělí i novorozenecké oddělení.

Vyšetření nitroočního tlaku zdarma

V rámci prevence zeleného zákalu si mohou návštěvníci dne otevřených dveří, nechat vyšetřit nitrooční tlak. "Až osmdesát procent informací vnímá člověk zrakem, proto by se měl každý preventivně zajímat o to, zda jsou jeho oči zdravé. Zájemci proto u nás mohou v tento den podstoupit bezplatné vyšetření nitroočního tlaku bez žádanek a předchozího objednání. Stačí pouze přijít na naše Oční oddělení (pavilon F) v prostějovské nemocnici," uvádí Martina Pevná, vrchní sestra Očního oddělení Nemocnice AGEL Prostějov.

Oční oddělení prostějovské nemocnice. Foto: Nemocnice AGEL ProstějovOční oddělení prostějovské nemocnice. Foto: Nemocnice AGEL ProstějovZdroj: Deník/VLP Externista

Den otevřených dveří na Očním oddělení Nemocnice Prostějov, se koná ve středu 10. dubna od 10 do 14 hodin. Návštěvníci budou moci nahlédnout i na oddělení a zkonzultovat své oční zdravotní problémy.