Dohromady dostanou úspěšní finalisté v Olomouckém kraji více než 204 tisíc korun. ČSOB je ocenila částkou 150 tisíc Kč, veřejnost navíc přispěla sumou 54 403 Kč. V letošním jubilejním ročníku se o přízeň přispěvatelů ucházel v každém regionu jeden projekt navíc. Z celkem přihlášených 367 projektů tak odborná porota vybrala v každém z 15 regionů 4 a pátý poslala do finále pomocí divoké karty veřejnost.

„Je skvělé, že i ve složité ekonomické situaci lidé podpořili prospěšné aktivity a vybrali mezi sebou rekordní částku! Veřejnost už tradičně poslala nejvíce peněz lidem s hendikepem, nemocným, dětem, mladým a rodinám. V poslední době také roste zájem o projekty zaměřené na životní prostředí, rozvoj regionů a ochranu zvířat. Mám velkou radost z toho, že stále držíme spolu a dohromady pomáháme tam, kde to má smysl,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Nové vybavení potěší děti s autismem

Zapsaný spolek Zet-My poskytuje terénní odlehčovací službu pro klienty od 4 let s mentálním či kombinovaným postižením a s poruchou autistického spektra. Právě u těchto dětí se setkávají s narušením motorického vývoje. „Jedná se o problémy s koordinací pohybů, rovnováhou i motorickou neobratností. Vybavením části herny balančními a sportovními prvky se budeme moci s dětmi věnovat zlepšování hrubé motoriky a koordinaci pohybů,” říká Naděžda Škrabalová ze zapsaného spolku Zet-My. ČSOB na projekt přispěla 50 tisíc Kč, veřejnost vybrala 20 700 Kč.

Pomoc nejen pro lidi bez domova

Na druhém místě skončil projekt Charity Šternberk, která pomáhá lidem znovu se postavit na vlastní nohy. Organizace získala od ČSOB 40 tisíc Kč, lidé přispěli 15 002 Kč. Třetím nejúspěšnějším uchazečem je zapsaný spolek Pro dotyk, která poskytuje hiporehabilitaci dětem i dospělým. Projekt dostal od ČSOB 35 tisíc Kč, veřejnost mu poslala 9500 Kč. Čtvrtou podpořenou organizací je obecně prospěšná společnost Střední škola, základní škola a mateřská škola Jistota, které vozí do školy a ze školy 20 hendikepovaných žáků. Její projekt získal od ČSOB 25 tisíc Kč a od veřejnosti 9201 Kč.

INFOBOX
- 15 regionů
- 75 podpořených projektů
- celková částka 4 872 269 Kč
- nejúspěšnější projekt v každém regionu dostal od ČSOB 50 000 Kč, další 4 si připsaly 40 000 Kč, 35 000 Kč a 25 000 Kč a 10 000 Kč
- program ČSOB pomáhá regionům podpořil za 10 let již více než 1400 projektů celkovou částkou přesahující 66 milionů Kč

Zdroj: Youtube