Hlavním tématem a také cílem celého večera bylo upozornit na nutnost prevence a podpořit vývoj a výzkum v Ústavu Molekulární a Translační Medicíny.

Moderátorem slavnostního večera byl Libor Bouček, diváci měli možnost vidět pěveckou show Kate Matl s tanečnicemi a hlavně novou kolekci z dílny známého slovenského designéra Fera Mikloska – Miklosko Fashion Design.

Modely předvedly finalistky soutěže Česká MISS v čele s tváří večera Českou MISS 2014 Gabrielou Frankovou a známými olomouckými sportovci – fotbalisty a hokejisty. Z řad VIP osobností nechyběl moderátor Honza Musil nebo šéfkuchař Roman Hadrbolec.

Nadace Rakovina věc veřejná jako jediná v České republice svou činností podporuje spolufinancování výzkumu a vývoje nových nádorových léčiv a diagnostických metod.

Kromě činnosti orientované na pomoc získávání nezbytných finančních prostředků na podporu výzkumu, nadace také realizuje řadu edukativních a podpůrných projektů pro širokou veřejnost s důrazem na nutnost preventivních vyšetření.

Jeden z hlavních nadačních projektů zaměřený na prevenci je jedinečná možnost testování na přítomnost HPV virů, které můžou způsobit onkologické onemocnění děložního čípku.

Ročně onemocní rakovinou děložního čípku 500 tisíc žen na celém světě a 270 tisíc žen na toto onemocnění umírá. Nadace Rakovina věc veřejná uvedla na trh samoodběrový test Evelyn brush, jedná se o přesné testování DNA na přítomnost viru HPV.

Více informací naleznete zde: www.vecverejna.eu, www.vecverejna.cz