„Já jsem vždy připravena, i když nehraji, tak tvrdě trénuji. Tak to musí být, abych mohla dělat svoji práci, když mě tým potřebuje. Já budu připravená vždy," řekla po zápase Solange Soares.

Prostějov do utkání s druhým nejlepším týmem české extraligy vstoupil v základní sestavě, tedy s univerzálkou Simon. Ta opět bodovala, ale za stavu 11:10 dopadla po smeči na balon a způsobila si tak výron kotníku. Na její místo okamžitě naskočila Soares a pomohla svým spoluhráčkám k úvodní výhře nad Olympem, a to 25:19.

„Máme teď velkou ztrátu, zranila se Simon. Uvidíme, jak rychle se z toho dostane. Doufáme, že nám nebude chybět dlouho," přeje si Soares.

Agelky se se svým soupeřem i v dalších dvou následujících setech vypořádaly celkem jasně. Pražský celek chvíli vedl, ale prosadit se nedokázal. Díky kvalitním smečím Markevisch a Kossányiové zvítězily Agelky 25:19.

V posledním setu už Hanačky přímo dominovaly. Olymp nestačil na servis domácích ani na tvrdé útoky, a tak nakonec padl 25:15 a celkově 3:0 na sety. „Každá výhra pro nás znamená moc. My se teď musíme znovu nastartovat, protože jsme měly volno. Musíme se dostat do nejlepší možné formy na osmifinále Ligy mistryň," zdůraznila Soares.

Právě servis, ve kterém vyniká i prostějovská kapitánka, by měl být hlavní zbraní Agelek do úterního zápasu s Eczacibasi Istanbul. „Musíme se zaměřit na podání. Pokud s družstvy z Champions league dobře nepodáváme, tak nemáme šanci. Musíme prostě tlačit na servisu. Hlavní pro úspěch je dobré podání a obrana. Útok je už jen výsledek kvality těchto předešlých činností," osvětlila prostějovskou strategii Solange Soares.

Zkušená volejbalistka se také vyjádřila k úternímu soupeři: „Je to obrovsky silné družstvo, tak jak všichni dosavadní soupeři v Lize mistryň. My však máme stejné myšlenky, jsme pořád skromné. Chceme zahrát co nejlepší zápas, a když se povede zvítězit, tak budeme o to víc šťastné."

VK Agel Prostějov – Olymp Praha 3:0 (19, 19, 15)

Čas: 72 minut. Rozhodčí: Michal Kostka a Petr Dušek.

Prostějov: Kossányiová, Markevisch, Borovinšek, Karg, Weiss, Simon, libero Kovářová – střídala: Soares. Trenér: Miroslav Čada.

Olymp: Šimaňová, Hodanová, Kopecká, Trnková, Jančaříková, Nová, libero Dostálová – střídaly: Mlejnková, Škrampalová. Trenér: Stanislav Mitáč.