V úvodních třech zápasech semifinále play-off ze sebe vydali maximum a trápili mistrovský Nymburk co to jen šlo. Jenže basketbalisté Olomoucka nevyválčili ani jednu výhru a v pondělí v podvečer museli odvracet na prostějovské palubovce postupový mečbol soupeře. V bitvě číslo čtyři však od samého úvodu tahali za kratší konec.

„Byl to čtvrtý zápas v šesti dnech. Nymburk má širší kádr a to se dnes projevilo. V první půli byly momenty, kdy Nymburk hrál úplně excelentně v útoku, rozebíral nás a hlavně Hruban s Bohačíkem měli úplně otevřené střely a proměnili snad úplně všechny. Z toho vyplynul jejich třicetibodový náskok v poločase,“ popisoval v rozhovoru pro ČT sport kapitán týmu BK Olomoucko Lukáš Palyza.

Jeho tým, který v předchozích soubojích úvodní poločasy proti Nymburku překvapivě ovládal, jenže v pondělním souboji rázem prohrával propastným skóre 34:62 a bylo vymalováno.

Už o přestávce bylo jasné, že se tahle série do pátého utkání neprotáhne.

„Na soupeřích bylo hodně vidět, že je to čtvrtý zápas. Základní pětka byla utavená. My jsme dobře začali a výborně jsme stříleli. Druhá půlka už byla jen taková dohrávací,“ konstatoval Vojtěch Hruban, který společně s Jaromírem Bohačíkem střelecky táhl Nymburk za bleskovým postupem do finále.

„Kluci už toho měli zřejmě hodně. Vypadalo to, jako bychom nebojovali, ale to nebyla pravda. Hlavy všech hráčů chtěly, ale těla byla proti,“ komentoval trenér Olomoucka Predrag Benáček výkon svého družstva.

Jeho tým nakonec utržil nelichotivou prohru 67:102. „Skóre je pro domácí trošku kruté, stejně jako výsledek celé série,“ uznal Hruban po výhře 4:0 na zápasy.

BK Olomoucko nicméně stojí stále před velkou výzvou – vybojovat bronzovou medaili.

„Tři předchozí zápasy ukázaly, že jsme schopni s Nymburkem držet krok. Tohle si musíme přenést do série o bronz. Dáme do ní maximum,“ prohlásil Lukáš Palyza.

Hanáci si to o cenný kov rozdají s poraženým z druhé semifinálové série Svitavy vs. Děčín, která je po čtyřech zápasech zatím nerozhodná.

BK Olomoucko – ČEZ Basketball Nymburk 67:102 (15:25, 34:62, 47:81)

Body: Palyza, Váňa a Sehnal po 10, Dunans a Dedek po 8, Goga 7, Douglas 5, Sychra 4, Norwa a Mikulič po 2, Pelko 1 – Hruban 20, J. Bohačík 19, Myers 11, Wright a Peterka po 9, Šafarčík, Pumprla a Davis po 8, Benda 5, Vyoral 4, Lawrence 1. Fauly: 24:21. TH: 14/10 – 27/20. Trojky: 11:10. Doskoky: 28:46. Konečný stav série: 0:4.