Zatímco v minulém extraligovém zápase obou soupeřů vládl Prostějov, teď se role otočily. Pohárovou bitvu o postup do semifinále vyhrál Šternberk na venkovní palubovce 3:1.

„Zklamali jsme po všech stránkách,“ hlesl prostějovský trenér Lubomír Petráš.

„Do utkání jsme vstoupili solidně, ale od stavu 15:11 šel náš výkon prudce dolů. Totéž se opakovalo ve třetím setu, tam jsme ztratili náskok dokonce 18:12. Pořád se nám stává, že se zasekneme v jednom postavení, začneme kupit různé chyby, znejistíme a nejsme pak schopní hrát, na co teoreticky máme. Soupeř se naopak těmi obraty chytil, výborně bránil náš slabý útok,“ hodnotil Petráš na klubovém webu.

Jeho tým se tak už může plně koncentrovat na extraligu. Nejbližším soupeřem bude v sobotu (17.00) Frýdek-Místek.

PŘÍJEMNÉ PŘEKVAPENÍ

Naopak tým Sokola okusí dosud nepoznané. „Musím holky pochválit, protože předvedly výborný kolektivní výkon. Na síti i v obraně, úplně ve všem. Bylo to asi nejlepší utkání našeho mladého mančaftu v sezoně,“ líčil nadšený šternberský kouč Jan Drešl.

„Že dokážeme takovým způsobem vyhrát v Prostějově je určitě moc příjemné překvapení. Pro Šternberk znamená postup do pohárového Final Four historický klubový úspěch,“ dodal Drešl.

„Na Final Four se strašně těšíme,“ hlásila šternberská kapitánka Nicole Šmídová.

VK Prostějov – TJ Sokol Šternberk 1:3 (-22, 23, -20, -15)

Rozhodčí: Kavala a Slezák. Čas: 111 minut. Bez diváků. 

Prostějov: Fričová, Kvapilová, Kopáčová, Michalíková, Blumentritová, Dvořáčková, libero Stavinohová – Šípová, Weidenthalerová, Pluhařová.

Šternberk: N. Látalová, Kneiflová, Šmídová, Herdová, Kořínková, Wanczyk, libero Slavíková – Jarošová, Z. Látalová.

Zbylý program čtvrtfinále Českého poháru:

Dukla Liberec – Šelmy Brno 3:0,

KP Brno – Olymp Praha (neděle 24. ledna, 13.00),

VK UP Olomouc – TJ Ostrava (středa 27. ledna, 17.00).