Letošní ročník byl zajímavý neúčastí trojnásobného vítěze obhájce prvenství posledních ročníků. Tím se trůn uvolnil a využil toho Petr Pospíšil ze slezských Otic.

"Krásné prostředí, hezká trať. Vůbec jsem nečekal, že bych mohl vyhrát. Když jsem viděl kluky z Prostějova, tak jsem si říkal, že do třetího místa by byl úspěch," usmíval se v cíli Petr Pospíšil, jenž byl ve Vrchoslavicích vůbec poprvé. "Příští rok dojedu určitě zase, fakt se mi tu moc líbilo," vzkazuje letošní vítěz.

Mezi startujícími byly ženy, děti a senioři. Trať zdolala i senátorka Jitka Chalánková.

"Vzala jsem to indiánským během. Chvíli chůze, chvíli běh. Pěkná procházka v příjemném prostředí," komentovala senátorka Chalánková.

Floriánské slavnosti v Plumlově 2019
VIDEO: V Plumlově uctili hasiče. A hořela i pánvička či auto

Každý z účastníků dostal medaili, ocenění v jednotlivých kategoriích pak i originální trička a batůžky s logem závodu. Na vylosované startující čekaly i dárkové balíčky, knihy a speciální dort, věnovaný Františkem Ježkem z Pivína.

"Přes veškeré prognózy týkající se počasí, byla účast perfektní a lidé si to užili. Teplota sice nebyla ideální, ale máme pod pergolou topení, tak jsme to nějak vydrželi," culila se ředitelka závodu Adéla Palíšková.

Další ročník se ve Vrchoslavicích poběží opět první květnovou sobotu.

Stará budova severního nádraží přestávala vyhovovat potřebám města již koncem 19. století. Přes snahy se stavbu odpovídajícího železničního stánku v Prostějově až do druhé světové války prosadit nepodařilo.
JAK PLYNE ČAS: Podívejte se na proměny prostějovských nádraží