Czech Open na webu a jako bonbónek na Twitteru redaktora Prostějovského deníku!

Hned v prvním kole se s prostějovským turnajem senzačně rozloučil Fernando Vardasco, který prohrál třísetový souboj se slovenským kvalifikantem Markem Semjanem. Lépe si nevedla ani italská antuková legenda Filippo Volandri, která nestačila rovněž na slovenského protivníka.

Verdasco nastoupil v úterý v podvečer na centrkurt, kde se díky zatahovací střeše mohlo jako na jediném prostějovském dvorci hrát.

Světová šestnáctka ze Španělska proti slovenskému hráči, který byl v kariéře nejvýše na 218. pozici a nyní figuruje ve druhé tisícovce žebříčku, v prostějovském zimě bojovala. Nakonec však Verdasco v pěkném zápase padl 4:6 v rozhodující sadě, když na mečbol soupeře zahrál dvojchybu.

„Počasí se postavilo proti mně. V Paříži míče létaly mnohem rychleji, navíc mi byla velká zima," řekl zklamaný Verdasco pro oficiální web turnaje.

„Na Roland Garros bylo skoro třicet stupňů, tady deset," konstatovala turnajová hvězda, která ovšem na Hané příliš nezazářila.

SOUVISEJÍCÍ: Hvězdný Verdasco se rozloučil s Prostějovem. PODÍVEJTE SE

Stejně mluvil deblista Lukáš Dlouhý, který se společně s parťákem Michalem Mertinákem protrápil zápasem prvního kola čtyřhry proti mladíčkům Veselému s Horanským.

„Já jsem v neděli přiletěl z Paříže, kde bylo osmadvacet stupňů. Tady bylo špatné počasí a i míče byly jiné. Na French Open lítaly dvakrát tolik," řekl specialista na čtyřhru Lukáš Dlouhý pro Deník.

Další hvězda turnaje Ital Volandri nastoupil k zápasu prvního kola proti slovenskému Kamilu Čapkovičovi po osmé hodně večerní, kdy se teplota pohybovala kolem deseti stupňů. Volandri se ani nedostal do tempa a se Slovákem rychle prohrál 4:6 a 2:6.

Prostějovští příznivci tenisu přišli navzdory špatnému počasí bývalou světovou sedmičku Verdaska podpořit. Nechtěli, aby končil hned v prvním kole. „Děkuji všem fanouškům za podporu. Musím se z prohry oklepat, teď už budu myslet na Wimbledon," vzkázal Verdasco na sociální síti Twitter.

Organizátoři turnaje věří, že se počasí umoudří. Zima a déšť si už ale stejně vybrala své tenisové „oběti". Bojovníci, kteří úvodní kolo přežili, mohou dál bojovat o titul na devatenáctém ročníku prostějovského turnaje.