Žerava přitom zajel výborně kvalifikaci, v níž skončil druhý. „Pak mě ale přepadla nějaká viróza. Nebyl jsem schopen ničeho. Chodil jsem jak bez duše,“ popsal svůj bídný stav před závody.

Na start první rozjížďky se ale postavil. „Trochu mi zabraly prášky. Odstartoval jsem druhý a chytl tempo. Po chvíli jsem ale musel zvolnit a klesl až na šestnácté místo. Byl jsem vůbec rád, že jsem dojel do cíle. Pak se mi začalo navalovat a do druhé jízdy jsem ani nenastoupil,“ poznamenal Žerava.

Již poněkolikáté v sezoně tak přišel o body v seriálu mistrovství světa. „Poprvé jsem odstoupil kvůli zádům v Portugalsku. Nejel jsem ani další závod ve Španělsku. Teď jsem ztratil kvůli viróze,“ posteskl si Žerava.

Český reprezentant se stále drží na osmém místě průběžného pořadí. „To je pořád ještě dobré. Ale jezdci přede mnou už mi utekli,“ uvědomuje si, že současné umístění bude jen těžko vylepšovat.

Šampionát navíc pokračuje již o tomto víkendu ve Slovinsku. Stačí se dát Žerava do pořádku? „Snad se z toho dostanu,“ doufá.