Žerava od konce sezony, v níž dosáhl životního úspěchu v podobě čtvrtého místa na mistrovství světa, žil dlouho v nejistotě, jestli nebude muset ukončit svou sportovní kariéru. Nyní se však už dohodl na spolupráci s vedením MoToman teamu, za který startoval při mistrovství republiky družstev v Přerově. „Už můžu být na Vánoce v klidu,“ oddechl si.

Prostějovský motokrosař sice zahájil zimní přípravu stejně jako v předchozích letech, ale přiznává, že to nebylo ono. „Až teď jsem začal pořádně makat s větší chutí,“ řekl.

Navíc je rád, že nemusí měnit techniku. „Zůstávám u hondy, na kterou jsem zvyklý. Nebude to žádná extra velká změna,“ pochvaluje si.

Žerava navíc bude pokračovat na mezinárodní scéně, kde bude obhajovat čtvrté místo z mistrovství světa. „Pojedu celý šampionát. Jestli poletíme i do Chile, záleží na tom, jak dopadne jednání týmu se zahraničními sponzory,“ poznamenal Žerava.

Prostějovský motokrosař přes zimu trénoval v Itálii nebo Španělsku. Tentokrát se však místo soustředění změní. „Tým má kvalitní zázemí v Maďarsku. Budeme trénovat na písku, což je pro mě lepší, abych si víc zvyknul na tento povrch. Navíc je to daleko blíž. Do Itálie pojedu asi až v březnu na první závody,“ naznačil svůj program.

Žerava se s vedením MoToman teamu domluvil na spolupráci pro příští sezonu. „Uvidíme, jak to bude fungovat. Známe se už delší dobu, stáj má dobré zabezpečení. Mohli bychom spolupracovat i v dalších letech,“ dodal žerava.