Petra Kvitová se však vrátila, a to ve velkém stylu – vždyť získala sedm turnajových titulů. Nyní má šanci na ten nejprestižnější, grandslamový. V pavouku Australian Open ji zůstala už jen poslední sokyně Naomi Ósakaová.

Česká lvice si jde v Melbourne tvrdě za kořistí a nejen lidé z okolí tenistky jsou z tohoto pohádkového příběhu nadšení.

„Hraje v obrovské pohodě a je na ní strašně vidět chuť po vítězství. Je fantastické, co dokázala po tom, co zažila,“ říká Petra Černošková, tenisová manažerka z Prostějova, který Kvitovou pro světový tenis vychoval.

„My ale Petru nevnímáme jen jako naši hráčku (členku TK Agrofert Prostějov, pozn. red.), ale máme k ní velice blízko. Známe se spoustu let, fandíme jí a velmi ji podporujeme,“ dodává.

Navrátilová: Musí variovat servis

V úžasu po hladkém postupu do grandslamového finále byli členové realizačního týmu české hráčky.

„Já tomu snad ještě nevěřím. Po všem, co se jí stalo, jak po operaci začínala. To snad není možný,“ citoval kondičního trenéra Davida Vydru web Tenisový svět.

Bude mít ale tahle australská mise vítěznou tečku?

„Ve finále bude Petra dojemnou favoritkou,“ naráží legendární Martina Navrátilová na nevšední příběh české hráčky.

„Proti Ósakaové hrající v životní formě to ale bude mít těžké. Kvitová potřebuje variovat servis a podávat dobře. Musí jako první zahrát agresivní úder, aby dostala soupeřku do defenzivy,“ uvedla Navrátilová pro internetovou stránku WTA.

Zaslouží si to jako nikdo jiný

„Úspěch Pétě strašně moc přeju. Je to šampionka, obrovská bojovnice a hlavně skvělá holka,“ vzkázal Jiří Veselý.

Palce bude na dálku mačkat i spoluhráčka Kvitové z prostějovského klubu Barbora Štefková.

„Petra si zaslouží titul, protože se dokázala vrátit po pauze a určitě to pro ni nebyla jednoduchá cesta,“ ví tenistka z Olomouce.

„Přeji jí to moc, pro Česko by byl další titul na grandslamu velký úspěch. To, že by se zároveň stala jedničkou, by byl příjemný bonus k výhře,“ upozornila Štefková, že ve hře je i volný trůn pro tenisovou královnu.

„Světovou jedničkou si po tom všem, čím si prošla, zaslouží být jako nikdo jiný,“ doplnil Veselý.

Pohádkový příběh o české lvici může v sobotu napsat další kapitolu. Finále startuje v 9.30 českého času.