Žádost si mezi zastupitele přišel obhájit i jednatel Tenisového klubu Michal Ptáček, který hned zpočátku čelil dotazu, na co přesně sportovní organizace peníze upotřebí.

„Žádali jsme na konci ledna tohoto roku o dotaci na dovybavení posilovny v letní tělocvičně. Část peněz by šla na přístroj simulující různé nadmořské výšky," řekl Michal Ptáček zastupitelům.

Část zastupitelů rozhodně nepřesvědčil

Svým požadavkem některé zastupitele nepřesvědčil. Zejména ti opoziční nebyly podle svých slov o potřebnosti přístroje přesvědčení. Stejně jako o jeho využitelnosti pro širokou veřejnost.

„Velmi si vážím činnosti organizace. Zároveň mi ale přístroj na simulování nadmořské výšky nepřijde jako něco, co by využily třeba sportující děti. Správné je podle mě to, když si sportovci na sebe sami vydělají a financují se ze svého," uvedl například Tomáš Blumenstein.

Proti poskytnutí se vyjádřil také další z opozičních zastupitelů Jan Navrátil.

„Za posledních x let dostali tenisté přes dvě stě milionů z veřejných prostředků. Zajímá mě proto, kde by se peníze využily. Tuhle dotaci podpořit nemůžu, zdá se mi to jako vyhozené peníze," zdůvodnil své rozhodnutí.

Mačákova obhajoba

Naopak Alois Mačák se vyjádřil pro podporu dotace. Obhajoval ji především úspěšností klubu a kvalitní výchovou talentů.

„Tenisový klub není už jen nejlepším v Evropě, ale rovnou na světě. Vychoval a vychovává tenisty jako jsou třeba Kvitová a Šafářová. Navíc propaguje a zviditelňuje Prostějov," uvedl.

Diskuze však nabrala i jiné rozměry. Opozice například nařkla vedení radnice i sportovní komisi, že některé sporty upřednostňuje s poukazem právě na tenis. Ten v posledních letech patří mezi nejvíce dotované sporty ve městě.

Podporujte všechny sporty, vyzýval Matyášek

„Podporujte všechny sporty," vyzval vedení města zástupce opozice Aleš Matyášek.

„Každý sport má jiné požadavky a je jinak drahý. Není pravda, že dáváme peníze jen do vyvolených sportů," reagoval předseda sportovní komise a radní za ČSSD Pavel Smetana.

Dodal zároveň, že většina žádostí o dotaci v oblasti sportu má od komise kladnou odezvu.

Tenisový klub nakonec dotaci od města získal. Jeho žádost podpořilo třiadvacet z pětatřiceti zastupitelů. Podpořili tak druhou letošní dotaci pro Tenisový klub Prostějov. První z nich obdržel klub na činnost mládeže. Jednalo se o částku milion šest set tisíc korun.