Velkou zásluhu na konečném výsledku měli i Roman Marko, jeden z osmi statečných Orlů.

„Vyhráli jsme o deset bodů, takže hodnotím zápas úspěšně. Potřebovali jsme porazit Ostravu, protože jsou na tom v tabulce stejně jako my. Byl to důležitý zápas a vyhráli jsme. Myslím si, že můžeme být spokojení," pochvaloval si po utkání Roman Marko.

Prostějov je zatím v nadstavbové části k neporažení. Jediné mužstvo, které dokázalo získat s Orly body byla právě Ostrava. V prvním kole dotáhla zápas do prodloužení, v něm byla lepší. Svěřenci trenéra Cholevy měli konečně příležitost pomstít se.

„V Ostravě jsme prohráli vyhraný zápas. Vedli jsme o tři body dvě vteřiny před koncem a nechali jsme si dát trojku. Ale v sobotu jsme to nebrali jako vendetu, my chceme vyhrát každý zápas. Udělali jsme dobrý krok, abychom získali druhé místo," popisoval Marko.

Navíc se v ostravském dresu poprvé na prostějovské palubovce objevil Austin Dufault. Ten i po změně týmu předvádí dobré výkony a Orly dokázal potrápit.

„Podobných situací jsme už zažili hodně, hráči se střídají, odcházejí. Z nás to už nikdo moc neřešil. Možná to bylo zvláštní pro Austina, protože se k nám vrátil poprvé," okomentoval návrat bývalého spoluhráče Roman Marko.

Sobotní utkání nebylo pro domácí mužstvo lehké. V poločase sice vedlo, ale pouze o jeden bod. Prostějovští basketbalisté zlomili vývoj duelu až ve třetí čtvrtině.

„Já si myslím, že v poslední době ze zápasů, co jsme hráli doma, byl ten s Ostravou nejtěžší. Za poslední měsíc nebo dva, to byl rozhodně nejtěžší duel," řekl Marko a zároveň dodal: „Pro nás je každá výhra, i kdyby byla jen o jeden bod, je dobrá. Máme jedno, jak zvítězíme. Hlavní je, že se to povede. Chceme za každou cenu vyhrávat."

Prostějov je momentálně ve velmi dobrém rozpoložení. Tým sice stále tvoří jen okleštěná sestava, přesto se předvádí výbornou hru.

„My jsme rádi, že se nám daří, ale nechceme být zbytečně nahoře, to by se nám pak mohlo vymstít. Jdeme trénink od tréninku a neřešíme, že jsme v pohodě. Každý se s tím musí vypořádat sám. Hlavní je nechat v zápase ze sebe to nejlepší. Nevím jestli jsme nějak v pohodě nebo ne. Nevidíme jeden druhému do hlavy, ale myslím si, že tím jak hrajeme, tak můžeme mít dobré sebevědomí," uzavřel Roman Marko