Prostějov k postupu nakročil v sobotu vítězstvím v derby s Přerovem, ke kterému přispěla i čtvrtá hráčka světa Karolína Plíšková. Ve finále by tak mohlo dojít k zajímavé bitvě s Petrou Kvitovou, která je sice kmenovou hráčkou Prostějova, ale letos hraje právě za Spartu.

„Ráda bych si proti Petře zahrála,“ přiznává Plíšková, která v sobotu proti Přerovu vyhrála dvouhru i čtyřhru a v pondělí proti Říčanům zařídila další bod za vítězství s lotyšskou tenistkou Anastasijí Sevastovovou.

I díky němu v pondělním utkání Prostějov porazil Říčany 5:2 a vyhrál svou semifinálovou skupinu. To samé se podařilo i Spartě, která doma porazila I. ČLTK Praha a Liberec. V semifinále si za Spartu zahrál i další prostějovský hráč Tomáš Berdych, ten ale finále vynechá.

Finálové utkání se bude hrát ve středu v Říčanech a živě jej odvysílá ČT Sport. Oba týmy se ve finále utkaly i loni a Prostějov tehdy na domácí půdě vyhrál 6:2. Ze současného týmu u devátého triumfu Prostějova v řadě byli Pavlásek, Veselý, Gombos a Šafářová.

TK Agrofert Prostějov - RPM Říčany 5:2

Dvouhry: Kovalík - Gengel 7:6, 6:7, 6:3, Šafránek - Vrbenský 4:6, 6:2, 6:3, Kar. Plíšková - Sevastovová 7:5, 7:5, Gombos - Rola 4:6, 6:2, 6:1, Šafářová - Alexandrovová 2:6, 4:6, Veselý - Bachinger 6:3, 6:1.
Čtyřhra: Smitková, Štefková - Hlaváčková, Alexandrovová 3:6, 7:6, 4:10.

Konečné pořadí skupiny:
1. Prostějov 2 výhry
2. Přerov 1
3. Říčany 0

Semifinálová skupina Sparta:
Sparta – Liberec 5:1

Konečné pořadí:
1. Sparta 2
2. I. ČLTK 1
3. Liberec 0