Nováčka soutěže domácí celek mírně podcenil a v první půlce se trápil, ale v druhém poločase dokázal vše napravit a radovat se z výhry a postupu na průběžnou třetí příčku.

„Jsme lepším týmem 
a i když jsme v sobotu hráli od začátku dobře, týmy jsou vyrovnané a nelze to rozeznat hned od začátku. V průběhu utkání se ale naše kvalita ukázala. Hlavně díky lepším střelcům z naší strany se Orlům povedlo utrhnout. My jsme se předem připravovali na jindřichohradecký útočný doskok. To, jak bojuje Dygrýn, Zachrla a zbytek dlouhánů, přeci jen jsou Lvi daleko větší než my, tak tam jsme prohráli pár doskoků a situací jeden na jednoho pod košem. To je bohužel pro nás problém," okomentoval sobotní klání trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

Druhá část byla pro Orly očividně lepší a soupeře jasně přehráli, ale jedna z hlavních opor týmu nedohrála. Ondřej Kohout se vyfauloval už 
v třetí čtvrtině a mírně zkomplikoval situaci Prostějovu.

„Vyhráli jsme, ale bohužel se nám vyfauloval Kohout už v třetí čtvrtině. V závěru by nám byl hodně platný. Dnes byla zapotřebí hrubší síla na ty jejich pivoty. To dokonale zvládal Kamil Švrdlík 
a v útoku se dařilo Dufaultovi. Myslím si, že Kohout by odehrál také dobrou koncovku, ale naštěstí to ti dva zbylí zvládli," vysvětloval Choleva.

Výhra nad nováčkem posunula loňského vicemistra na průběžnou třetí pozici. 
A po nevydařeném začátku soutěže se opět vrací na první příčky.

„Jsme třetí, za to myslím můžeme být rádi, když vezmu v úvahu, co se zde odehrává. My se snažíme myslet jen na hraní, takže nás tato pozice těší. Samozřejmě je to jen dílčí výsledek, který nás tak nemusí zajímat. Musíme hrát dál. Čeká nás odveta v Hradci, což bude těžký zápas. O víkendu navíc dojede Ostrava, když zvládneme tato dvě utkání, tak si můžeme říkat, že jsme třetí," nastínil Choleva další program prostějovských basketbalistů a popsal těžkou cestu za tímto úspěchem:

„Začátek byl pro nás těžký. Dostali jsme těžký los, připojila se zranění, nemohli jsme trénovat v pěti, tak jako nyní. Takže problémy byly, naštěstí jsme se z nich vyhrabali. Nejvíc mne mrzí porážka v Opavě, protože tehdy ještě nebyla tak silná. Dnes díky Sokolovskému porazila i takový Děčín. Celá soutěž je vyrovnaná, jakmile se někde poleví, tak kterýkoliv soupeř toho dokáže využít. Příkladem byl Nymburk, který u nás polevil a málem prohrál, a to je nějaký soupeř."