„V nedělním zápase jsme chtěli hlavně potvrdit výhru 
z Děčína. Snažili jsme se ukázat, že nás na našem hřišti nemůže Hradec nijak ohrozit," řekl po utkání Bratčenkov
a popisoval vstup svého mužstva do utkání: „Do zápasu jsme šli okamžitě na sto procent a myslím si, že jsme ukázali dobrou hru. Šlo nám to 
a zápas jsme dotáhli do vítězného konce."

Bitva s Jindřichovým Hradcem se už během druhé čtvrtiny proměnila v prostějovskou exhibici. Podobný duel Orli sehráli už minulý týden, když doma rozdrtili Kolín. „Užíváme si takové zápasy, ale rozhodně je nebereme jako exhibice," zdůraznil Vojtěch Bratčenkov.

„Ke každému zápasu musíme a také přistupujeme úplně stejně. Ať se jedná o Jindřichův Hradec, Děčín nebo Pardubice, tak vždy do toho jdeme na sto procent. A hlavně se nám doma hraje samozřejmě daleko lépe než venku. Vždycky, když můžeme potěšit diváky, je zápas o něco lepší," upozornil Bratčenkov na nedobytnost orlího hnízda a pohnutky, které k ní vedou.

Hranici sta bodů pokořil symbolicky benjamínek prostějovského týmu Rudolf Polášek. „

Nevybírali jsme ho úplně schválně, ale Rudy se vždycky kolem trojky motá. Byl tam zase volný a dal to. Nyní pro něj určitě přijde nějaká ta pokutečka a bude muset donést něco do šatny," smál se Bratčenkov.

Orli nyní budou mít pauzu od Mattoni NBL. Tento týden je totiž čeká Český pohár. Ve čtvrtfinále vyzvou v Českých Budějovicích Valašské Meziříčí. „Zatím se nijak speciálně nepřipravujeme. Uvidí se vlastně až od pondělí. Na tréninku na to pořádně nastoupíme a doufáme, že uděláme co nejlepší výsledek," přeje si Bratčenkov.

On sám nevnímá příliš velký rozdíl mezi extraligou a pohárem.

„Myslím si, že nějak extrémní rozdíl mezi Českým pohárem a Mattoni NBL není. Každý chce ukázat svou sílu. Pojedeme tam s tím, že chceme udělat, co možná nejlepší výsledek. Do každého zápasu půjdeme na sto procent," slíbil prostějovským fanouškům Bratčenkov. ⋌