„Chci poděkovat za to, že Prostějov byl připraven uspořádat jeden z challengerů na našem území,“ prohlásil prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.

Letošní chaotická tenisová sezona se z významné části odehrává v Česku. Hlavní podnik mužské kategorie, Czech Open, pak na Hané.

„Je to turnaj nejtradičnější. Historicky má nejvyšší dotaci a pochopitelně nejlepší úroveň,“ řekl Ivo Kaderka.

Za uplynulými 27 ročníky stojí prostějovský manažer Miroslav Černošek.

„Já jsem vždycky říkal, že jsem vizionář a běžec na dlouhou trať. Určitě bych rád doběhl minimálně ke třicátému ročníku, i se svojí ženou,“ pousmál se.

Covid Open

Právě Petra Černošková, ředitelka prostějovského turnaje, měla na bedrech velkou zátěž, kterou obnášela organizace antukového podniku v současné nejisté době plné různých nařízení a omezení.

„Pracovně jsme turnaj nazývali Covid Open, protože těch restrikcí bylo nepočítaně. Je to trošku únavné, ale chápu, že to musí být,“ prohlásila.

„Chtěla bych moc poděkovat divákům. Našli si sem cestu a přišli hráče povzbudit. Oni si toho velice vážili,“ řekla Petra Černošková.

Největší starostí bylo zajistit, aby všichni aktéři turnaje měli negativní testy.

„Moje žena měla denně sto telefonátů a devadesát devět bylo na téma covid. Zvládla to skvěle a já jí za to děkuji,“ prohlásil Miroslav Černošek.

„Už nám z toho všem šla hlava kolem. Doufám, že už brzy budeme řešit i jiné věci, než kdo má kolik dnů starý test,“ přiznala Petra Černošková.

Vítěz turnaje Kamil Majchrzak.
Skvělé finále! Czech Open ovládl polský ranař Majchrzak

Semifinalista Lehečka

Organizátorům turnaje se povedlo dobře rozdělit volné karty. Jednu z nich využil osmnáctiletý hráč prostějovského klubu Jiří Lehečka, který zastoupil svého známějšího jmenovce Veselého, a došel až do semifinále, kde podlehl budoucímu vítězi turnaje.

„Jsem ráda, že se Jirkovi na domácích kurtech podařilo dostat se tak daleko,“ uvedla ředitelka turnaje.

Soutěž čtyřhry navíc ovládl český pár Zdeněk Kolář – Lukáš Rosol.

Pro pohár ve dvouhře si došel Polák Kamil Majchrzak, který dokázal přehrát jedničku turnaje a obhájce titulu Španěla Pabla Andújara.

„Byl to opravdu skvělý turnaj. Mám jen jediné přání: ať se tady zase sejdeme – v červnu, tedy v tradičním termínu, a bez roušek,“ dodal Ivo Kaderka.