FBC Playmakers Prostějov – FBC Šternberk 4:4

Branky Prostějova: 2 Zbránek, Konečný, Klusák

V úvodním zápase se střetly dva týmy, které v minulé sezóně spolu sehrály pokaždé vyrovnané duely. A potvrdilo se to i tentokrát. Navíc se opakoval scénář již tak známý: Prostějov se sice postupně dostal do dvoubrankového vedení, to však neudržel.

První třetina skončila i díky gólu Konečného 1:1, ve druhé pak byly vidět také dvě branky. Oba míčky však ze sítě lovil šternberský brankář Hradil. V obou případech se pak po individuální akce prosadil důrazný Zbranek.

Jakoby však poté Prostějov usnul na vavřínech. Soupeř vyrovnal z trestného střílení čtyřicet vteřin před koncem zápasu na 4:4 a Playmakeři měli co dělat, aby alespoň remízu udrželi. „Soupeř byl velice nepříjemný v napadání. K výsledku přispěla i naše vyloučení, ale i to, že jsme si při našem vedení začali myslet, že to půjde samo. Naplno se ale musí hrát celý zápas," ví Adam Pustějovský.

FBC Playmakers Prostějov – FBK Jeseník 2:3

Branky Prostějova: Konečný, Matoušek

Soupeř, na kterého nemají Playmakeři dobré vzpomínky. Tak se dá shrnout zkušenost Prostějova s Jeseníkem, který loni jako jediný pravidelně Hanáky porážel. I tentokrát šel Jeseník jako první do vedení. I když poněkud překvapivě: hráči z nejvyššího moravského pohoří totiž dorazili pouze s pěti hráči do pole a neměli tak koho střídat. Navíc ještě předtím odehráli jeden zápas.

„Myslím, že rozhodla naše nedisciplinovanost a špatné pokrývání hráčů. Tedy individuální chyby," vyjádřil se k tomu, proč v zápase Prostějov prohrál, jeho vedoucí Adam Pustějovský.

Utkání totiž skutečně spělo k porážce Playmakerů. Ti sice dvakrát skóre dotáhli, pokaždé však Jeseník dokázal odskočit.

Jak navíc Pustějovský naznačil, hodně do průběhu zápasu promluvila také vyloučení. Prostějov pykal hned třikrát, Jeseník ani jednou. Nejednalo se však podle něj o jediné problémy Playmakerů.

„Přidalo se také spalování šancí, kdy jsme soupeři mohli odskočit o dva góly. Myslím si, že jsme soupeře přehrávali, ale to bohužel nestačí. Musíme tak pogratulovat soupeři k vítězství a ocenit jeho bojovný výkon," dodal vedoucí mužstva Prostějova. Výsledek utkání nezměnil ani time-out, který si Hanáci vzali necelou půl minutu před jeho koncem.

SESTAVA PROSTĚJOVA: Klimeš – Pekař ©, Pustějovský, Jeneš Fojt Z. – Michálek, Zbránek, Konečný – Sobecký, Matoušek, Klusák