V souboji s favorizovaným Španělem, 72. hráčem světového žebříčku osmnáctiletý Veselý prohrál po boji 6:7 a 3:6.

„Je to škoda, ale na druhou stranu mě těší, že s takovými hráči jsem schopný hrát i vyrovnané zápasy," prohlásil hráč TK Agrofert Prostějov a svěřenec trenéra Jiřího Nováka.

Se španělským favoritem jste na kurtu vydržel více než dvě hodiny. Ve které fázi jste cítil největší šanci na vítězství?
Šancí bylo dost. Hlavně když jsem ho dotáhl v prvním setu na 3:3, tak trošku znervózněl. Pak se to tahalo, měl jsem brejkbol na vedení 5:3 a pak za stavu 5:5 jsem měl určité šance na další brejk. Je to škoda, myslím ale, že jsem odehrál super zápas a je to pro mě obrovská zkušenost. Těší mě, že s takovými hráči jsem schopný hrát i vyrovnané zápasy.

Chvíli po zápase letíte do Paříže, kde obdržíte titul juniorského mistra světa za loňskou sezonu. Jak se na to těšíte?
Bude to parádní den. Doufám, že si to pěkně užiji. Bude to takové poslední zavzpomínání na juniorské časy. Takový den se asi zažije jenom jednou, takže si to chci maximálně užít. Od zítřka ale začínáme makat dál.

Máte pocit, že to bude taková tlustá čára za juniorským tenisem?
Ta čára se už udělala prvního leda. Tohle bude takové vzpomínání na úspěchy v juniorské části. Ta ale skončila, od zítřka se budu soustředit jenom na tenis mezi dospělými. Udělám všechno pro to, abych se v profesionálním tenise prosadil.

Jaký máte program na zbytek úterního dne? Všechno máte připravené?
O půl druhé odjíždíme do Brna a odtamtud letíme do Paříže. O půl osmé začíná vyhlašování. Všechno je připraveno, i oblek, který visí u mě na pokoji. (usmívá se)

Už jste někdy letěl soukromým letadlem?
Ještě ne, takže to bude další premiéra a příjemný pocit. (směje se)

Kdybyste porazil Garciu-Lópeze, tak by se letělo lépe, že?
To rozhodně. Myslím ale, že jsem podal dobrý výkon a není důvod nad touto prohrou trůchlit. Přece jenom je to sedmdesátý hráč světa. Jsem spokojený, že jsem ho dokázal takhle dlouho potrápit.

Jak zatím hodnotíte spolupráci s trenérem Jiřím Novákem?
Novča je skvělý bývalý hráč, takže hraje v trochu jiné intenzitě. Tempo je jiné, Jirka navíc skoro vůbec nekazí, takže ty výměny jsou delší a přístup je trochu odlišný od toho přístupu trenérů před tím. Ale i můj bývalý trenér Bob Machovský je super kouč, který mě dotáhl neskutečně daleko.

Který turnaj vás čeká po prostějovském Czech Open?
Příští týden budu startovat na challengeru v Košicích. Měl by to být trochu slabší turnaj než tady, takže doufám, že tam konečně prolomím bránu druhého kola. (pousmál se)