Rychlonohá studentka Vysoké školy Báňské v Ostravě letos obhájila své vítězství na Mistrovství České republiky ve výstupu na cvičnou věž, když o jejím vítězství rozhodla pouhá setina sekundy. Zdálo by se, že mistryně republiky musí mít nutně ty nejlepší podmínky pro trénink. Opak je však pravdou. Hasičská hvězda rostla ve skromných podmínkách v Alojzově, kde trénovala na pozemku starosty místních hasičů.

„Začala jsem s tím, když mi bylo dvanáct. Bydlím na vesnici, takže tam není prakticky nic moc co dělat. Jednou mě moje kamarádka pozvala na hasičský trénink, já to zkusila a už jsem u toho zůstala,“ smála se Martina Pekrová.

Její talent se podle slov alojzovských hasičů dal poznat už hned na začátku. „Když k nám Martina přišla, tak jsem jí řekl, ať si zkusí překážkovou dráhu. Ona si to přeběhla ladně jako nikdo jiný předtím. Z toho šlo už hned od začátku usoudit, že má opravdu talent,“ vzpomínal starosta hasičů v Alojzově Josef Navrátil.

Ovšem jen talent nestačil, první úspěchy se dostavily až po dvou letech tréninku. „Závodila jsem za SDH Kolšov a vybojovali jsme titul na mistrovství republiky. Pak už to šlo celkem rychle, protože si mě všimli reprezentační trenéři a vzali mě do dorostenecké a juniorské reprezentace, teď už tam jsem za ženy,“ dodala jednadvacetiletá hasička.

V současné době se může pochlubit dvěma tituly z mistrovství republiky, ale i z vítězství na mistrovství světa družstev z tureckého Izmiru. I díky tomu trénuje více a systematičtěji. „Teď trénuji zhruba čtyřikrát týdně. V Ostravě chodím do posilovny, běhám pak sama. Tréninky mi ale píše už trenér,“ dodala Martina Pekrová, která už hledí vstříc novým výzvám.

„Chci se samozřejmě udržet v reprezentaci, pak dokončit hattrick na mistrovství republiky. Ještě bychom chtěli složit tým z moravskoslezského kraje a probojovat se v družstvech co nejvýše,“ dodala talentovaná závodnice.