„Po prvním zápase jsem v rozhovoru řekl, že jsme nebyli těmi vlky, kterými jsme měli být. Dneska jsme jimi byli. Chtěli jsme víc, šli jsme do toho po hlavě, byl tam týmový duch. Od toho se musíme odrazit a takhle chci, abychom vystupovali,“ zářil nadšením trenér Přerova Radim Vlček.

Vstup do utkání paradoxně vyšel lépe hostům. Dominovali jak na bloku, tak i v útoku a Vlček si za stavu 3:8 vzal první oddechový čas. Svěřenky nejspíš polil živou vodou, po chvíli bylo srovnáno (9:9) a také hostující kouč Petráš měl hráčkám co říct.

Příliš to ale nepomohlo. Přerovanky pokračovaly ve skvělém výkonu a šly až do pětibodového vedení. To ale soupeřky stáhly, koncovka přinesla drama. Lepší nervy na úvod měli domácí, kteří tak začali, jak chtěli – na rozdíl od první bitvy v Prostějově získali první sadu.

„Možná pomohlo, jak jsem se rozčílil po zápase v Prostějově. Konečně si holky dokázaly, že můžou porážet i ty silné. Sport je hrozně moc o hlavách. Jsem rád, že se před plnou halou konečně odvázaly a opravdu tomu daly to, co by měly,“ pochvaloval si Radim Vlček.

Druhý set? Debakl Prostějova

Euforie z vedení jako by Přerov v domácím prostředí dohnal k asi nejlepšímu volejbalu, jaký předvedl za celou sezonu. Perfektní servis, srdnatá obrana i vynikající útok pod vedením Venduly Měrkové dotáhly Zubřice až k vedení o deset bodů, druhý využitý setbol znamenal dokonce výhru 25:14 a náskok 2:0 na sety.

„Tam jsme odešli úplně na přihrávce. Nebyl nikdo, kdo by to zvedl, smečařky to měly hodně těžké. Přerov hrál dobře v obraně a zasloužil si vyhrát,“ kroutil hlavou slovenský kouč Prostějova Lubomír Petráš.

Trans ze druhé sady si domácí přenesli i do třetího dějství. Vedení 5:0 už ale probouzející se mistr smazal a po dlouhé době převzal iniciativu (8:9). Ne však na dlouho, Přerovanky si náskok vzaly zpět a Petráš si za stavu 13:12 vybral poslední oddechový čas.

Podobně jako v první sadě vše dospělo k dramatické koncovce. V té si opět výborně hrající domácí vypracovali tři mečboly. Využili ten druhý a v přerovské hale vypukly velké oslavy. Vždyť Zubřice Prostějov porazily podruhé v extraligové historii a srovnaly stav série na 1:1.

„Soupeř byl jasně lepší ve všech herních činnostech a zasloužil si vyhrát. My jsme hráli moc profesorsky a po tak špatné přihrávce se nám těžko útočilo. To byl náš největší problém,“ zhodnotil mač Lubomír Petráš.

Je tedy jisté, že fanoušci v Přerově se dočkají i čtvrtého čtvrtfinále ve středu 27. března. Nyní se ale série stěhuje zpět do prostějovské haly. Třetí duel je na programu v sobotu od 15 hodin.

„Dnes to oslavíme, zítra a pozítří se zase budeme připravovat. Pojedeme tam s pokorou a touhou vyhrát. Když ji budeme mít, věřím, že ta série bude ještě dlouhá,“ řekl trenér Přerova Vlček.

„Musíme se připravit, série je 1:1 a musíme jít dál,“ má jasno prostějovský Lubomír Petráš, který opět postrádal libero Slavíkovou. „Ještě nevíme, jestli bude do soboty v pořádku,“ zmínil kouč.

Volejbal Přerov – VK Prostějov 3:0 (23, 14, 23)

Nejvíce bodů: Měrková 18, Personová 11, Shapavalová 10 – Bezhandolska 9, Horká 7, Toufarová 6. Rozhodčí: Kostka, Vachutka. Čas: 78 minut. Diváci: 280. Stav série: 1:1.

Přerov: Personová, Jehlářová, Měrková, Vander Meerová, Shapavalová, L. Zatloukalová, libero Vaňková. Střídaly: Svobodová, Zajícová, Kohoutová. Trenér: Radim Vlček.

Prostějov: M. Zatloukalová, Toufarová, Bezhandolska, Horká, Nová, Rutarová, libero Weidenthalerová. Střídaly: Kojdová, Šmídová, Polášková, Baláková. Trenér: Lubomír Petráš.