Z KP Brno totiž na Hanou zamířila Eva Ryšavá (za svobodna Celbová), úřadující mistryně ČR v šestkovém volejbalu a účastnice dvou olympijských her v beachvolejbalu.

„Prostějov mi nabídl opravdu výborné podmínky a navíc je blízko Olomouce, kde bydlím. Protože mám rodinu a nechci nikam daleko dojíždět, byla i tahle věc pro mě dost podstatná. V neposlední řadě se mi líbí ambice VK, který dal dohromady velmi kvalitní tým a chce útočit na přední extraligové pozice. Já v uplynulé sezoně získala s KP Brno titul a stejný cíl budu mít i ve svém novém působišti,“ vstoupila Ryšavá do prostějovského angažmá razancí dělové smeče.

Vzápětí rozvedla pozadí svého příchodu do VK. „Měla jsem víc nabídek od klubů v okolí Olomouce. Asi všichni věděli, že s malým dítětem nechci putovat někam na druhý konec republiky, třeba Olymp Praha to na mě nezkoušel. Já si říkala, že pokud budu v šestkách vůbec pokračovat, tak zůstanu při vylepšení smluvních podmínek v Brně nebo půjdu do Prostějova. Nakonec jsem tady,“ smála se ostřílená dvaatřicetiletá plejerka.

Právě svými zkušenostmi by nově vytvořenému družstvu VK měla hodně pomoct a vedení oddílu si může mnout ruce, že známá volejbalistka se rozhodla prodloužit si aktivní kariéru právě v Prostějově. „Sice jsem uvažovala o tom, že nelze donekonečna žít vrcholovým sportem a že už bych měla začít řešit i jiné věci. Nakonec ale zvítězila touha ještě něčeho ve špičkovém volejbalu dosáhnout, zvlášť když minulá sezona byla z mé strany až nečekaně povedená. Poměrně kvalitními výkony jsem příjemně překvapila sebe samu, teď na to hodlám navázat. Cítím se velmi dobře po herní i kondiční stránce a končit v takové chvíli mi přišlo škoda,“ vysvětlovala Ryšavá své pohnutky.

S VK podepsala kontrakt na jednu sezonu. „Uvidíme, co přinese a jak to pak bude dál. Třeba mě za rok zlákají evropské poháry, pokud se do nich dostaneme,“ pravila Eva s úsměvem. Těžkou hlavu si nedělá ani z toho, že v prostějovském celku takřka nikoho nezná. „Kvůli svému dlouhodobému působení ve Francii moc holek ze současné české extraligy neznám. Ze zdejšího kolektivu jsme se v minulosti osobně potkaly v juniorské reprezentaci ČR s Ditou Gálikovou, za svobodna Jeřábkovou a poslední ročník jsme v Brně společně hrály s Vendulou Měrkovou. Jinak se s ostatními děvčaty teprve budeme seznamovat, ale v tom já nevidím žádný problém. Naopak se na holky moc těším,“ ujistila Ryšavá.

Ovšem nejdříve musí dokončit rozehranou plážovou sezonu, po jejímž závěru se k hanácké družině připojí v polovině září. „Můj beachvolejbalový program je do té doby docela nabitý. V nejbližších dnech mě čeká mistrovství Evropy ve Valencii, další víkend přijde na řadu Sony Ericsson Cup ve Slavkově u Brna a léto vyvrcholí turnajem Queen of the Beach v Praze. Po téhle akci si dám týden pauzu, abych si odpočinula a dala se dohromady pro šestkovou sezonu, a pak už zahájím přípravu s Prostějovem,“ vyložila zkušená matadorka.

Z nesehranosti obavy nemá. „Před začátkem extraligy strávím v týmu tři týdny, což sice není moc, ale ani málo. Myslím, že na základní sehrání především s nahrávačkou by tahle doba měla stačit a další věci se určitě budou lepšit postupně během soutěžního ročníku. Hlavní je dobře zapadnout do kolektivu a z toho strach nemám. Věřím, že mě holky bez problémů přijmou mezi sebe.“

Přečtěte si také: