Po triumfu v Českém poháru žen nebyly volejbalistky VK Prostějov daleko od získání další trofeje. Vítězství v Česko-slovenském poháru však Hanačkám těsně uteklo, když ve finále této soutěže podlehly Doprastavu Bratislava.

Do boje o zlato se prostějovský tým propracoval díky semifinálové výhře nad Slávií UK Bratislava, jíž porazil hladce 3:0 (18, 20, 18). V rozhodujícím duelu se pak mezi VK a Doprastavem strhla velká bitva, kterou nakonec ovládl „domácí“ celek (hrálo se ve středoslovenském městečku Hnúšťa) v poměru 3:1 (23, -20, 19, 20).

„Semifinále bylo celkem jednoznačně v naší režii, oslabený soupeř totiž nepodal očekávaný výkon. My naopak i s mladou Bárou Minářovou na nahrávce zahráli velmi slušně a měli ve všech činnostech jasně navrch,“ popsala jednoznačnou bitvu se Slávií UK trenérka VK Táňa Krempaská.

Spokojenost jí však vydržela pouze do dalšího dne. „Do finále jsem znovu postavila tři zkušené a tři mladé hráčky, aby se při dalším prostřídání sestavy zátěž rovnoměrně rozložila na všechny členky kádru. Bohužel žádné z děvčat nešlo podání a právě na špatný servis jsme nejvíc doplatili. Chybělo také víc bojovnosti, naopak srdíčka dal Doprastav do hry maximum a tím nás výrazně předčil. Finálová porážka byla zasloužená,“ uznala Krempaská.

Za výpravu na Slovensko pochválila jedině Fraňkovou. „Na liberu odehrála všechny sety velice spolehlivě a kvalitně, ostatní holky mě zdaleka tolik nepřesvědčily. Celkově šlo o cenný test před blížícím se extraligovým play off, v němž do toho soupeřky půjdou podobně obětavým způsobem jako Bratislavanky. A my s tím musíme počítat,“ podotkla Krempaská.

Výhra nad Frýdkem zajistí prvenství po základní části

Domů se hanácká výprava vrátila v noci ze čtvrtka na pátek, přitom již dnes odpoledne čeká Prostějovanky domácí střetnutí 17. kola extraligy žen proti Frýdku Místku. V hale Sportcentra DDM v Olympijské ulici se hraje tradičně od 17.00 hodin.

„Věřím, že z naší strany půjde na vlastním hřišti o mnohem lepší zápas, než jaký jsme sehráli před časem ve Frýdku. Ten je na své palubovce velice silný, což proti nám potvrdil tím, že holky dost potrápil. Venku ale tento soupeř tak nebezpečný zdaleka není a je na nás, abychom potvrdili roli jasného favorita. Hosté sice nemají co ztratit a budou hrát uvolněně bez zábran, přesto je naší povinností zvítězit pokud možno bez většího zaváhání. Osobně tenhle souboj samozřejmě vnímám trochu prestižněji, protože jsem ve Frýdku dlouho působila,“ řekla Krempaská.

Promítne se do výkonu jejích svěřenek únava ze slovenské mise? „Po herní stránce Česko-slovenský pohár pro holky zase tak náročný nebyl, protože se v sestavě všechny rovnoměrně prostřídaly. Vysilující byla spíš cesta, do dějiště turnaje a zpět domů jsme to měli poměrně daleko. Věřím ale, že se děvčata s případnými příznaky unavenosti vyrovnají a v sobotu odvedou stoprocentní práci,“ očekávala Krempaská. Novou posilu – americkou smečařku Rachel Van Meterovou – ještě nebude moci nasadit do hry. „Zatím se ji nepovedlo zaregistrovat, takže si na svou zápasovou premiéru počká.“

S čím jede na Hanou severomoravský oddíl? „Letošní sezona nám zatím moc nevychází. Hlavně start do soutěže byl velice špatný a celková krize vyvrcholila výměnou na trenérském postu. Pod novým koučem Tiborem Bridou se tým chytil a poslední dobou už předvádí solidní výkony, takže nouzový cíl v podobě klidné záchrany extraligy už jsme splnili. V play off si neděláme žádné přehnané ambice, hlavně chceme pořádně zabojovat. Přesně tohle platí i pro střetnutí v Prostějově, který hodláme co nejvíc potrápit. Myslet však na vítězství u lídra tabulky by bylo příliš odvážné,“ prohlásil starosta TJ Sokol Frýdek Místek Jiří Zaoral.

Program 17. kola extraligy: Brno – Liberec, Olymp Praha – Střešovice, Ostrava – Olomouc, Přerov – Slavia Praha.