VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Petr Chytil: O titul se musíme pokusit

Prostějov - Triumfem v Českém poháru žen zakončily volejbalistky VK Prostějov první, časově delší polovinu sezony 2007/08. Po tomto domácím vrcholu tak nastal ideální čas k dílčímu ohlédnutí za soutěžním ročníkem, v němž se Hanačkám pod vysokou sítí zatím nadmíru daří.

14.2.2008
SDÍLEJ:

Šéf VK Prostějov Petr Chytil po triumfu v Českém poháru ve společnosti libera hanáckého týmu Michaely Fraňkové. Foto: DENÍK/Milan Začal

Potvrdil to i rozhovor s Petrem Chytilem, předsedou správní rady VK a současně jednatelem marketingové agentury TK Plus.

Jak dosavadní průběh sezony hodnotíte?
Stoprocentně jsme spokojeni s tím, jak prostějovská veřejnost týmový sport vrcholové ženské úrovně přijala. Vytvořila se nadšená skupina příznivců, kteří jsou ochotni s našimi volejbalistkami jezdit po celé republice a tam je bouřlivě povzbuzovat. Navíc divácké návštěvy na domácích zápasech jsou velice početné a všichni soupeři ze ženské extraligy nám je závidí, značný zájem lidí kvituje s povděkem i vedení Českého volejbalového svazu. Prostě se zdá, že jsme tento projekt trefili. K celkově příznivému vyznění samozřejmě přispívá i sportovní úspěšnost, když výběr Prostějova čerstvě vyhrál Český pohár a vede extraligu. Fandové tak chodí na vítěze, na úspěšné družstvo a za to patří hráčkám i realizačnímu týmu poděkování. Jako nováček jsme do nejvyšší soutěže ČR vstoupili dobře a zdá se, že už jsme se dokázali dostat z takového slabšího období okolo vánoc a nového roku. Ukazuje se, že jsme schopni hrát o nejvyšší extraligové příčky a s tím můžeme být určitě spokojeni. Naše spokojenost by přitom byla ještě větší, pokud by mančaft i ve druhé polovině letošního ročníku obstál stejně jako v ČP.

Zisk pohárové trofeje vám musel udělat velkou radost, ne?
Jednoznačně ano. Vítězstvím v Českém poháru holky Prostějovu přinesly zatím největší úspěch ve volejbalové historii města. A když je něco poprvé, měl by si toho člověk vážit a dokázat to ocenit, což my nejen touhle cestou děláme. Na druhou stranu TK Plus je úspěšná a náročná firma s těmi nejvyššími cíli, takže pohárové prvenství VK Prostějov je v korelaci s tím, co dlouhodobě chceme.

Loni v létě jste však při předsezonních prognózách byli dost opatrní a mluvili o spokojenosti s postupem do extraligového semifinále. Proč?
Jednak jsme úplně přesně neznali definitivní složení týmu, který se nám povede dát dohromady. Dále jsme neznali skutečnou sílu soupeřů, u nichž se většinou dost výrazně změnily hráčské kádry. A také jsme v pozici nováčka mezi českou volejbalovou elitou nechtěli moc provokovat nějakými velkohubými prohlášeními, jež by se nám poté nepodařilo naplnit. Z těchto důvodů jsme zpočátku byli spíše opatrnější a teprve postupem času zjišťovali reálné rozložení sil v ženské extralize. No a to je takové, že v podstatě musí být naší povinností bojovat o nejvyšší příčky.

Zřetelně se jeví, že v družstvech Prostějova, Brna a Olympu Praha jsou tři hlavní adepti na medaile. Nakolik je v této souvislosti podle vás důležité udržení prvního místa po základní části extraligy, abyste se v případném semifinále vyhnuli jednomu z těchto rivalů?
S tímhle máme bohaté zkušenosti z basketbalové Mattoni NBL mužů. Samozřejmě je výhodou narazit na ty nejsilnější protivníky v rozhodujícím play off co nejpozději, proto vybojovat prvenství v základní části ligové soutěže volejbalistek považujeme za hodně důležité. Všechny série vyřazovací fáze bychom tím pádem začínali doma, což by s našimi skvělými fanoušky znamenalo velké plus.

Při ohlížení za dosavadním průběhem sezony jste zatím hlavně chválil. Vidíte ale i nějaké rezervy ve volejbalovém projektu?
Sportovní hlediska bych nechtěl příliš podrobně rozebírat, protože na to jsme si najali skutečné odborníky a předpokládáme, že tihle profesionálové dělají svou práci na maximum. Po stránce samotného projektu mohu za TK Plus říci, že jsme do českého ženského volejbalu určitě vnesli něco navíc, co v něm dosud nefigurovalo. Soupeři a nyní ve spojitosti s finále poháru i představitelé ČVS byli většinou překvapeni organizační úrovní našich domácích utkání, při nichž jsme udělali výborný tah s navázáním spolupráce s Taneční školou Hubený. Vystoupení jejích mladých členů zápasům dodává atmosféru atraktivní show, jež vhodně zapadá do krásného prostředí moderně zrekonstruované haly Sportcentra DDM, která je jednou z nejhezčích stánků pro halové kolektivní sporty v ČR. Velice dobře je na tom VK rovněž z pohledu celkového zajištění týmu jak po ekonomické stránce, tak co se týče zázemí i podmínek k provozování sportu. Aktuálně tedy jako agentura těžko můžeme dělat víc s tím, že do budoucna pochopitelně existuje prostor k dalšímu pozvednutí úrovně v souvislosti s evropskými poháry.

S herní produkcí týmu panuje z vaší strany spokojenost?
V zásadě ano, přesto vidíme určité rezervy. Jejich odstranění by mohl zařídit příchod jedné kvalitní razantní smečařky s tvrdým zakončením, která by družstvu určitě prospěla v útočné činnosti možností použití dalších herních variant na smeči. Tohle téma jsme podrobně rozebírali s trenérkou Táňou Krempaskou i se sportovním ředitelem Peterem Gogou a společně došli k závěru, že družstvo je potřeba tímto směrem posílit. Momentálně jsou u nás na zkoušce hned dvě smečařky, z nichž bychom měli do konce týdne vybrat jednu novou tvář VK Prostějov.

Nemáte trochu obavy sáhnout bezprostředně po zisku Českého poháru do úspěšného kolektivu?
Pokud by stávající hráčky měly mít nějaký strach z příchodu další posily, není opodstatněný. Mančaft totiž nikdo neopouští, všechny jeho dosavadní členky zůstávají. A myslím, že pokud jsou holky profesionálky, musí pochopit naši snahu o zajištění co nejlepších výchozích podmínek pro pozdější dosažení co nejvýraznějšího extraligového úspěchu. My prostě měli pocit, že celku schází jedna tvrdá útočnice, a rozhodli se tuhle situaci řešit. Rozhodně se nejedná o nespokojenost se stávajícím hráčským kádrem, ten naopak ukázal své schopnosti v Českém poháru. Přesto není možné ustrnout na místě a uspokojit se jedním dílčím úspěchem. Věřím, že děvčata náš krok správně pochopí a všechny společně na jedné lodi půjdou za svým cílem.

Můžete jednoznačně říct, zda je tímto cílem po čerstvém vítězství v ČP zisk extraligového titulu?
Coby marketingová agentura TK Plus se netajíme filozofií dělat vše na maximum a nejlépe, jak je to jen možné. To samozřejmě platí i pro všechny sporty, které provozujeme – včetně volejbalu. Jsme sice nováčkem, ale za dané momentální situace se nesmíme bát hovořit o možnosti vyhrát extraligu. Tahle eventualita je naprosto reálná a my pro její naplnění budeme dělat maximum. Samozřejmě se to nemusí povést, neboť volejbal je týmový sport a roli v něm hraje spousta různých faktorů, z nichž některé nelze ovlivnit. Každopádně nejsme subjektem, který hodlá na dosažení nejvyšších met zbytečně dlouho čekat. Naším záměrem naopak je dostat se pokud možno až na vrchol v co nejkratším čase. A ve volejbalu je naším dlouhodobým cílem prosazení se v evropských pohárech. V této souvislosti považuji za důležité, že už jsme o sobě v Evropě dali trochu vědět díky několika přípravným utkáním především s polskými soupeři a hlavně účastí na mezinárodním turnaji v italském San Remu. Na závěr bych rád poděkoval všem hráčkám, celému realizačnímu týmu, manažerce Monice Medkové i sportovnímu řediteli Peteru Gogovi za dobrou práci, kterou během dosavadní existence VK Prostějov vykonali. Současně patří naše díky obchodním partnerům klubu za jejich pomoc stejně jako všem obětavým lidem starajícím se o volejbalovou mládež, na níž nám velice záleží. A na závěr chci ještě jednou poděkovat také všem příznivcům našeho oddílu za jejich podporu, díky níž máme nejlepší fandy v republice. Snad nám zachovají přízeň a v play off ji případně ještě zintenzivní.

Autor: Marek Sonnevend

14.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení 90 Kč

Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená Operátor/ka výroby (1801001). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Operátor/ka výroby (1801001), , Jste vhodným uchazečem, pokud:, - jste manuálně zručný a fyzicky zdatný (manipulace s břemeny nad 20 kg), - jste ochotný pracovat ve dvousměnném provozu, - jste spolehlivý a máte odpovědný přístup k práci, , Budete se věnovat:, - přípravě barviv dle stanovených receptur, - obsluze strojního zařízení na vážení a dávkování barviv, , Proč by se Vám měla tato pracovní nabídka líbit? , - nabízíme stabilní dlouhodobou práci na HPP, - máte nárok na příspěvek na stravování (stravenky), - těšit se můžete na výkonnostní odměny, - nabízíme 25 dní dovolené, - můžete využít parkování v objektu závodu, - čeká na Vás čisté a příjemné pracovní prostředí, - máte možnost přestupu do kmene firmy, , Pracoviště: Průmyslová, Prostějov, Mzda: od 90 Kč/hod + zákonné příplatky + docházkový bonus + výkonnostní odměny, Nástup: dle dohody , Směnnost: dvousměnný provoz, , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 15 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladníci (1805002). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Skladník - (1805002), , Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte praxi ve skladu, - umíte pracovat s PC (Excel), - máte dobrou pracovní morálku, - jste zodpovědný a pečlivý, - můžete zvedat břemena do 10 kg, - praxe na VZV velkou výhodou, , Budete se věnovat:, - přípravě výrobků k vyskladnění a uskladnění, - manipulaci s materiálem, - počítačové evidenci pohybu materiálu a položek ze skladu, , Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit? , - nabízíme práci na HPP, - máte možnost práce přesčas, - čeká Vás pracovní doba Po – Pá (6:00 – 14:30 - s možností posunutí směny), , Pracoviště: Prostějovsko, Mzda: od 15.000 Kč, Nástup: dle dohody, Směnnost: jednosměnný provoz, , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 20 500 Kč

Zámečníci strojů *ZÁMEČNÍCI. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20500 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Nástup ihned. Osobní kontakt POUZE po tel. domluvě pan Matoušek Petr, tel.: 606 021 171. Podmínkou: vyučení v oboru zámečník, znalost čtení výkresové dokumentace a konstrukčních rozpisek, základní kurz svařování elektrodou ZK 111 nebo v ochranné atmostéře ZK 135. PD: Po-Pá 6:00-14:00 a 14:00-22:00 hod. Doba určitá (1rok) s možností prodloužení. , Nabízíme: perspektivní zaměstnání, příspěvek na závodní stravování, příspěvek na penzijní pojištění, montážní příplatky, zvyšování kvalifikace, třináctý plat, pravidelné lékařské prohlídky, dotovaná rekreace, firemní akce, mimořádné odměny. Pracoviště: Dolní 100, Prostějov. Pracoviště: Dt mostárna, a.s., Dolní, č.p. 3137, 796 01 Prostějov 1. Informace: Petr Matoušek, +420 606 021 171.

Výroba - Výroba Montážní dělník 18 000 Kč

Montážní dělníci výrobků z kovů Operátor/ka výroby bezvodých ofsetových desek (1601003). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Operátor výroby bezvodých ofsetových desek (1601003), Přijmeme OPERÁTORY VÝROBY bezvodých ofsetových desek., Ukážeme Vám provoz., Jste spolehliví, zodpovědní a manuálně zruční? Máte SOU nebo SŠ?, Čeká Vás práce v čistém pracovním prostředí, rádi Vás zaškolíme., , Pracoviště: Prostějov, Mzda: od 18.000,- Kč, Nástup: dle dohody, Směnnost: nepřetržitý provoz, , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.


Fotbal - připrava - Prostějov - FC Baník Ostrava
32

Boj o pozici prostějovské jedničky. Do brány má blíže Bréda

Komunitní centrum - ilustrační foto.

V Bílovicích vznikne nové komunitní centrum

Ve Smržicích se střetla oktávka s peugeotem. Takto to dopadlo

Bez zranění, zato však nemalou škodou skončila jízda dvacetiletého řidiče Škody Octavie Smržicemi.

VIDEO: Policie hledá svědky vraždy v Prostějově

Mrtvý muž, kterého našli 1. července v ulici Předina Prostějově, byl zavražděný. Podle policie mohli být na místě svědci.

Dům psího utrpení a dvoujazyčná likvidace gigantického burgeru: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 17. července 2018.

Řidičům na dálnici se ulevilo. Stavba lepšího exitu je už tolik neomezuje

Výrazně si oddechli řidiči, kteří jezdí z Prostějova do Olomouce po dálnici. Pětikilometrový úsek, do něhož čekali v kolonách a který od května projížděli v průměru šedesátkou, je minulostí. Omezení kvůli rozšiřování nájezdu a sjezdu exitu v Olšanech u Prostějova už svádí do jednoho pruhu řidiče jen na několika stech metrech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT