Vedení volejbalového oddílu VK Prostějov se rozhodlo před druhou polovinou sezony 2007/08 posílit hráčský kádr extraligového týmu žen. Proto včera na Hanou dorazila devětadvacetiletá a 190 centimetrů vysoká blokařka z Brazílie Viviane Soares Da Silva Oliveira Cris. „Angažováním této velmi kvalitní hráčky jsme reagovali na zranění Evy Ryšavé, která si pochroumala koleno a musela s ním na operaci. Mimo hru bude minimálně měsíc a my okamžitě přistoupili k řešení této nepříjemné situace,“ objasnil pozadí příchodu jihoamerické plejerky sportovní ředitel VK Peter Goga.

Vzápětí novou tvář prostějovského klubu blíže představil. „Má přezdívku Vivi a právě tohle zkrácené jméno bude nosit na dresu. Jeden a půl roku působila ve slovenské Senici a díky tomu zná polovinu našeho stávajícího kolektivu, což je důležité pro její rychlou adaptaci. Navíc se dobře orientuje ve střední Evropě, poslední půlku sezony měla smlouvu ve špičkovém španělském oddílu Murcia. Tam jí kontrakt posledního prosince vypršel a teď jde k nám,“ informoval Goga.

Nová posila a krajanka kapitánky Solange Soaresové přicestovala do České republiky včera. „Okolo poledne přistála na letišti v Praze – Ruzyni a pak se hned autem přesunula do Prostějova,“ prozradil Goga s tím, že po dnešním seznámení s družstvem Prostějova odjede hned zítra spolu s ním k přípravnému dvojutkání do polského Kalisze. „Po návratu pak máme čtvrtek a pátek na její zaregistrování u Českého volejbalového svazu tak, aby mohla v pondělí 21. ledna hrát televizní zápas na hřišti pražského Olympu,“ plánoval sportovní ředitel VK.

Po dobu rekonvalescence Ryšavé by měla jednu z opor týmu plnohodnotně nahradit. „A až se Eva uzdraví, budeme mít příjemné starosti s vyšší konkurencí v kádru. Věřím, že se to pozitivně promítne do ještě lepší výkonnosti mančaftu,“ dodal Peter Goga s optimismem.