Před necelými dvěma měsíci volejbalistky VK Prostějov deklasovaly v extralize olomouckého rivala na jeho palubovce jasně 3:0. Dnes od 17.30 hodin se oba hanácké celky střetnou znovu, a to v úvodním semifinálovém utkání Českého poháru žen v hale prostějovského Sportcentra DDM.

„Chceme navázat na výborné výsledky z loňského roku a ten letošní odstartovat co možná nejlépe. Je pro nás důležité podat kvalitní výkon, zvítězit co nejvyšším rozdílem a dostat se do herní pohody před dalším pokračováním sezony,“ prohlásila trenérka VK Táňa Krempaská.

S čím přijede do Prostějova tým SK UP? Tím si úspěšná lodivodka příliš hlavu neláme. „O Olomouci jsem se průběžně doslýchala různé informace, já se však spíše zabývám námi. Pokud odvedeme přímo na hřišti dobrou práci, měly bychom uspět,“ je Krempaská přesvědčena o síle svých svěřenek.

Tu by dle jejího názoru neměla příliš otupit ani únava z náročného tréninkového programu během uplynulého týdne. „Příprava po návratu z dovolené byla poměrně těžká, ale holky se se zvýšenou zátěží vyrovnaly velmi dobře. Dopoledne vždy makaly na fyzičce a odpoledne se věnovaly i herním prvkům, aby byla náplň trochu pestřejší. V tomto týdnu už jsme z tvrdších dávek trochu ubrali, přesto bude únava u hráček při zápase s Olomoucí větší než normálně. Já však věřím, že se s ní děvčata dokáží vypořádat,“ nepochybovala Krempaská.

Atmosféra v družstvu je z jejího pohledu pozitivní. „Holky zvládly první přípravné dny v novém kalendářním roce velice dobře a jsou v pohodě. Dokonce mě svou poctivou prací při trénincích tak potěšily, že jsem jim v pátek po dopolední fázi neplánovaně dala volno, aby se na víkend mohly podívat domů a pořádně si odpočinuly,“ prozradila Krempaská. Na olomouckého soka dnes její družina vyrazí v plné sestavě, pouze blokařka Eva Ryšavá má určité potíže s kolenem.