Představte si, že nemůžete trávit vánoce se svými blízkými. Navíc jste ještě malí a na svátky musíte být v nemocnici. Smutné, že? A právě k rozveselení nejmladších pacientů směřovala návštěva volejbalistek VK Prostějov na dětském oddělení prostějovské nemocnice.

Za dětmi se vypravila šestice členek hanáckého extraligového týmu (Dita Gáliková, Solange Soaresová, Andrea Krupníková, Veronika Kadlecová, Daniela Gőnciová, Jana Gogolová) v doprovodu sportovního ředitele Petera Gogy a manažerky oddílu Moniky Medkové.

Volejbalová výprava nejprve zakotvila ve společenské místnosti pro malé pacienty z běžných pokojů dětského oddělení, poté se vydala na jednotku intenzivní péče a nakonec i na kojenecké oddělení. Všude se její členové snažili rozdávat radost svou přítomností i dárečky, které nadělovali.

„Děti mají z takových návštěv ohromnou radost nejen díky těm dárkům, jež dostanou. Navíc holky se chovaly velice příjemně a spontánně, evidentně se u nich projevil mateřský instinkt. Celému volejbalového klubu za pomoc děkujeme,“ zdůraznila primářka dětského oddělení Nemocnice Prostějov Hana Řehulková.

Dojemné chvilky hráčky prožily hlavně s čerstvě či nedávno narozenými drobečky, kteří putovali z náruče do náruče a nestačili se divit, jaké vysoké tety se to s nimi přišly pomazlit. „Snažily jsme se všem dětem i za tu krátkou chvíli dát v jejich nelehké situaci co nejvíc radosti. Snad se to povedlo,“ shodly se prostějovské volejbalistky po rozloučení. Z nemocnice si odnesly nejen krásné pocity, ale také moc pěkný obrázek s věnováním nakreslený malými pacienty.