Přerov – Prostějov 1:3 (15, -17, -22, -23)

Rozhodčí: Antušák a Blažek. Čas: 86 minut. Diváků: 250. Sestava Prostějova: Krupníková, Ryšavá, Gáliková, Gőnciová, Gogolová, Soaresová, libero Fraňková – Měrková, Sajdová, Kadlecová, Minářová. Trenérka Táňa Krempaská.

Začátek střetnutí dvou celků z opačných pólů tabulky byl pro favorita jako černá můra. Soupeřky letos marně čekající na premiérové vítězství rozhodily málo koncentrované hráčky VK účinným podáním a zahajovací sada tak byla naprosto v režii Prechezy.
„Do prvního setu jsme bohužel nastoupili se zbytečnou nervozitou, naše hra nebyla vůbec dobrá. Holky neplnily taktické pokyny, hodně chybovaly na přihrávce a navíc je Přerov převyšoval i obranou v poli a útočně na síti,“ analyzovala příčiny úvodního debaklu trenérka prostějovských volejbalistek Táňa Krempaská.

Naštěstí od druhé sady šel výkon jejích svěřenek nahoru. „Mančaft se dal dohromady, zlepšil přihrávku i servis a tím dostal protivníka pod tlak. Konečně se nám začalo dařit narušovat hru domácích přes Remešovou a navzdory určitým problémům ve třetím a čtvrtém setu jsme zápas dovedli k očekávanému vítězství,“ oddechla si Krempaská.

S výsledkem vyslovila spokojenost, s odvedeným výkonem nikoliv. „Proti poslednímu družstvu tabulky to z naší strany chtělo mnohem víc rozhodnosti a důrazu. Alespoň že děvčata bojovala, když se porvala s nepříznivým vývojem střetnutí. Líbily se mi hlavně Gőnciová a střídající Kadlecová, která si řekla o základní sestavu pro další duely,“ hodnotila lodivodka VK.

Stoprocentně se potvrdila její slova, že v Přerově nepůjde o jednoduchý mač. „Jejich nový trenér dobře zná ze slovenské ligy hned čtyři členky našeho týmu, což se projevilo. Obvyklé opory kolektivu se pro příště musí na smeči lépe vypořádat s kvalitně postavenými bloky, chce to více pestrosti do útočení. A také zlepšení hry v poli, kde holky až příliš spoléhají na bloky a kvůli tomu máme v téhle herní činnosti značné rezervy.“