V úterý se Hanačky radovaly z jednoznačného triumfu v úvodním čtvrtfinálovém duelu Českého poháru, zítra od 17.00 hodin pak přivítají jihomoravského rivala znovu na vlastní palubovce v 9. kole ženské extraligy.

„Hodně se nám dařilo na podání a holky k tomu přidaly i velmi dobrou obranu na síti, kde jsme uhlídaly brněnské smečařky na kůlech. Také obrana v poli byla tentokrát výborná, což se zatím letos nestávalo tak často. Celkově jsme získávali velkou převahu a byli lepší ve všech herních činnostech, ale jako postupující do semifinále Českého poháru se ještě rozhodně necítíme. V ženském volejbalu je možné všechno a proto nesmíme odvetu ani trochu podcenit,“ říkala po úterním pohárovém vítězství trenérka VK Táňa Krempaská.

„Utkání bylo plně v režii domácích. My jsme měli velké problémy s přihrávkou, protože soupeř výborně podával a my se tak po celý zápas ocitali pod velkým tlakem. Navíc Prostějovu se přihrávka naopak dařila, čímž vznikal v útoku mezi oběma celky značný kvalitativní rozdíl. Nedokázali jsme ubránit domácí smečařky a zrodil se jednoznačný výsledek, který de facto rozhodl o postupu protivníka do pohárového semifinále,“ okomentoval první vzájemný mač během krátké doby kouč KP Miroslav Čada.

Co oba šéfové svých týmů čekají od sobotní extraligové bitvy? „Počítám s tím, že druhé střetnutí bude úplně o něčem jiném. Brno nás určitě něčím překvapí a nejen z tohoto důvodu půjde o velmi zajímavý zápas pro obě družstva i pro diváky. Taktika bude dost rozhodovat stejně jako přístup hráček, jak děvčata další náročné utkání zvládnou,“ povídala Krempaská odmítající prozradit, jestli si v rukávu nechala nějaká taktická esa. „To uvidíte v sobotu.“ Její brněnský protějšek kontroval okamžitě a se smíchem na rtech. „My určitě něco změníme, ale jestli to bude ku prospěchu se teprve uvidí,“ pravil Čada.

Brazilská kapitánka na roli favorita nemyslí

Komentář utkání v rámci čtvrtfinále ČP žen poskytla v úterním večeru i elitní smečařka prostějovského souboru Solange Soaresová. „Měli jsme skvělý servis, což soupeřkám rozhodilo přihrávku a to se pak těžko hraje. Nám dokonale vyšla taktika dostat Brno pod co největší tlak, právě to je a nadále by měla být naše největší zbraň. Na tým KP jsme si daly pozor, protože respektujeme jeho kvality, i když mají většinu mladých hráček. A tahle koncentrovanost se nám vyplatila,“ hodnotila kapitánka VK.

Dle jejího názoru celek Prostějova pokračuje v trendu neustálého zlepšování svých výkonů. „Jdeme stále nahoru, protože v trénincích tvrdě pracujeme a tuhle práci se nám daří přenášet na hřiště do soutěžních zápasů. K ideálu však máme pochopitelně ještě daleko. Jsme samy k sobě hodně kritické a dokonalosti tak ani nemůžeme dosáhnout. Podstatné je být pořád lepší a lepší,“ rozebírala Soaresová.
Díky skvělým výsledkům se ovšem hanácké volejbalistky chtě nechtě dostávají do pozice největšího favorita elitní české soutěže. „Na tohle vůbec nemyslíme. Zůstáváme nohama pevně na zemi a jdeme zápas od zápasu, nic nepodceňujeme a máme velkou radost z každého vítězství. Tenhle přístup je důležité trvale udržet, protože jsme ambiciózním nováčkem extraligy a každý soupeř se na nás chce vytáhnout. Proto respektujeme všechny celky, s nimiž se utkáváme. Také díky tomu jsme zatím všechny souboje zvládly vítězně a stejnou cestou chceme jít až do konce sezony,“ dodala fanoušky oblíbená Brazilka.

Program zítřejšího 9. kola extraligy: Prostějov – Brno, Přerov – Frýdek Místek, Ostrava – Slavia Praha, Olymp Praha – Olomouc, Liberec – Střešovice.