Frýdek Místek – Prostějov 0:3 (-18, -21, -21)

Rozhodčí: Kovář a Došlík. Čas: 71 minut. Diváků: 200. Sestavy – Frýdek: Malá, Synková, Homolová, Danková, Dedková, Langová, liberoOsvaldová – Janďourková, Haškovcová. Trenér Tibor Brida. Prostějov: Krupníková, Ryšavá, Soaresová, Gőnciová, Gogolová, Gáliková, libero Fraňková – Kadlecová, Sajdová. Trenérka Táňa Krempaská.

Cesta Hanaček za očekávaným triumfem nebyla zdaleka tak jednoduchá, jak se na první pohled může zdát. „Věděli jsme už před zápasem, že nepůjde o lehké utkání, a to se stoprocentně potvrdilo. Soupeř hrál pod novým koučem velice dobře, možná podal svůj nejlepší výkon v sezoně. Naopak nám se tolik nedařilo na přihrávce a v obraně na síti, takže vývoj všech tří setů byl dlouho vyrovnaný,“ popisovala trenérka VK Táňa Krempaská.

Za vytrvalého povzbuzování patnáctky hlučných fanoušků prostějovského fanklubu ovládl hostující tým vždy až klíčové koncovky všech tří sad. „Pokaždé až do stavu přibližně 16:16 se domácí hráčky držely, ale v závěru setů se naplno projevila naše herní síla podpořená většími zkušenostmi. Holky donutily Sokol k chybám a v závěru vždy dominovaly,“ pochvalovala si Krempaská.

Celkově však vyslovila spokojenost hlavně s výsledkem, nikoliv s předvedeným výkonem. „Ten mohl být určitě lepší, jsme schopné hrát na mnohem vyšší úrovni. Na druhou stranu to sice nebylo tak skvělé jako třeba v Olomouci, ovšem přesto jsme dokázali poměrně bezpečně zvítězit, což je rozhodující,“ zdůraznila lodivodka hanácké volejbalové bárky.

Pro ni osobně mělo sobotní střetnutí speciální náboj. „Ve Frýdku jsem čtyři roky trénovala a můj návrat tam – byť pouze na jeden zápas – provázely zvláštní pocity. Po delší době jsem se potkala s řadou známých a zejména před začátkem utkání tam určitě byly nějaké emoce. Jakmile však zahájila rozcvička, pustila jsem všechno ostatní z hlavy a soustředila se jen na střetnutí,“ přiblížila Táňa Krempaská.

V úterý přijede Brno k duelu čtvrtfinále Českého poháru

Na neděli dala trenérka VK svým svěřenkám volno a včera se s nimi věnovala přípravě na dnešní bitvu ve čtvrtfinále ČP žen. Úvodní mač proti KP Brno hrají Prostějovanky doma od 17.00 hodin, odveta přijde na řadu za dva týdny na jihu Moravy.

„Pondělní trénink jsme věnovaly především obraně na síti v zóně dva, přihrávce a podání. Tedy věcem, které nám ve Frýdku nefungovaly úplně podle představ. Samozřejmě jsem holkám předala i taktické informace o soupeřkách tak, aby se na ně navzdory minimu času k přípravě co nejlépe nachystaly,“ prohlásila Krempaská.

Dnešní souboj je pikantní v tom, že se v totožném obsazení znovu na hanácké půdě bude opakovat hned v sobotním 9. kole extraligy. „V krátkém časovém sledu nás čekají dva zápasy se stejným protivníkem, což určitě není ideální. Na druhou stranu to musíme brát tak, jak rozhodl los a termínový kalendář. Alespoň budeme mít na Brno hotovou taktiku, kterou můžeme případně upravit podle průběhu pohárového utkání. Naším cílem je samozřejmě v obou domácích střetnutích zvítězit a udržet dosavadní neporazitelnost, i když je Královo Pole silným protivníkem. I po letním odchodu některých opor má kvalitní tým, byť s mladším věkovým průměrem. Brňanky stále patří k nejlepším celkům ČR,“ doplnila Krempaská.