„Soupeřky měly velké problémy při cestě Maďarskem, když je nejdřív často stavěli tamní dopravní policisté a poté se nadlouho zasekli na hranicích kvůli potížím s vízy. Až před čtvrtou hodinou odpoledne nám dali vědět, že mají velké zpoždění a začátek střetnutí určitě nestihnou. Proto jsme tuhle přípravu museli zrušit, za což se omlouváme všem fanouškům, kteří dorazili do hlediště. Bohužel nebylo v naší moci vzniklou situaci nijak ovlivnit,“ vysvětlil sportovní manažer VK Peter Goga.

Trenérka Hanaček Táňa Krempaská naordinovala místo přátelského mače klasický trénink a z celé věci nedělala žádnou vědu. „Samozřejmě je škoda, že jsme si nakonec proti tak kvalitnímu soupeři nezahráli, zvlášť když by nám to před nejbližšími soutěžními zápasy určitě pomohlo. Nejde však o žádnou tragédii a tak se to snažím brát,“ řekla Krempaská v pátečním dopoledni.

Již dnes čeká její svěřenky extraligový souboj na palubovce Frýdku-Místku, kde současná prostějovská lodivodka v minulých letech působila. „Pro mě osobně půjde o něco jiného, než hrát třeba v Olomouci nebo v Ostravě. Frýdek jsem čtyři roky vedla a dosáhla s ním za tu dobu pěkných úspěchů, takže tímhle návratem jistě zažiju něco speciálního,“ přiznala Krempaská.

Na druhou stranu nechce, aby její pocity jakkoliv ovlivnily družstvo Prostějova. „Holky nebudu nijak zvlášť hecovat. Chci, aby k utkání přistoupily stejně jako ke každému jinému souboji a odvedly stoprocentní výkon podobně jako naposled na olomouckém hřišti. Tam jsme odvedli skvělou práci a totéž si přejeme i před Frýdkem. Jedeme tam pro vítězství,“ ujistila trenérka VK.

Přesto bude mít hanácký soubor těžší pozici v tom, že protivníka vede nový kouč Tibor Brida. „Mají jiného trenéra a tím nový impuls, nemluvě o značné motivaci vytáhnout se na lídra tabulky. My ale ze střetnutí strach rozhodně nemáme, naopak hodláme prodloužit svou neporazitelnost. Děvčata jsou v pohodě herně i zdravotně, protože během uplynulých dní kvalitně potrénovala a netrápí je žádná zranění či nemoci,“ doplnila Krempaská.