Uplynulo několik měsíců a z výsledkového hlediska je zřejmé, že celý projekt jde tím nejlepším směrem. Nejen o tomto tématu jsme hovořili s Tomášem Medkem, generálním ředitelem a předsedou představenstva Modřanské potrubní, a.s.

Jak vás coby šéfa Modřanské potrubní zatím uspokojuje spolupráce s VK Prostějov?
Musím přiznat – a to už poněkolikáté – že vedení marketinkové agentury TK Plus mělo šťastnou ruku při volbě zajímavého projektu. Potvrdila se slova doktora Černoška, že městu Prostějov bude slušet vrcholový sport s ženským půvabem. Co se týká vzájemné spolupráce, volejbalový projekt plně uspokojuje naše očekávání. Z celého projektu je patrná vysoká profesionalita všech zúčastněných, a to jak hráček, tak celého manažerského zázemí. Věřím, že spolupráce, kterou chceme oboustranně rozvíjet, přispěje ke zviditelnění naší firmy vstupující do zdejšího regionu a zároveň prospěje i městu, jež tento vstup umožnilo. Podpora nejen tohoto zajímavého projektu může vést ke vzájemné symbióze a prospěchu Modřanské potrubní i regionu.

Výsledky týmu v extralize i v Českém poháru jsou zatím výborné. Očekával jste osobně tak skvělý vstup do sezony?
Je nutno přiznat, že pokud vstupujete do projektu s profesionálním partnerem, za nějž TK Plus určitě považuji, tak věříte, že bude úspěšný. Na druhé straně šlo o projekt nový a šli jsme do neznáma, takže jisté obavy zde byly a výsledek samozřejmě předčil naše očekávání. Nerodil se však vůbec lehce a stála za ním tvrdá práce mnoha lidí. Tímto bych jim všem rád poděkoval a vyjádřil naději, že se týmu bude dařit po celou sezonu.

Budete na základě dosavadních výsledků od VK striktně vyžadovat zisk extraligové medaile?
Takhle otázka nestojí. Byl bych rád, kdyby se VK v soutěži dařilo a předváděl hru zajímavou pro diváky. Stále věřím, že z tvrdé práce se rodí i dobré výsledky. Samozřejmě určité sny máme, ale také víme, že Štěstěna může být vrtkavá. Abych vás však svou odpovědí alespoň trochu uspokojil, musím potvrdit, že naším snem je být ve finále.

Co říkáte na diváckou návštěvnost a prezentaci prostějovského volejbalu v médiích?
Pokud mám být upřímný, jsem velmi potěšen zájmem fanoušků při domácích zápasech a věřím, že taková divácká kulisa vydrží po celou sezonu a vynese nás třeba i do vysněného finále. Co se týká prezentace prostějovského volejbalu v médiích, musím říct, že jsem trochu zklamán tím, jak malý prostor je tak úspěšnému vstupu do sezony věnován. Myslím si, že celý realizační tým a zejména hráčky odvádějí Prostějovu v rámci republiky daleko větší reklamu, než je jim v médiích Prostějovska věnována.

V jaké fázi je zabydlování Modřanské potrubní v prostějovském regionu?
Jsem rád, že veřejnost v regionu přítomnost naší firmy vnímá, a to i přesto, že jsme teprve ve fázi přípravy podkladů pro stavební povolení na výstavbu závodu v průmyslové zóně. Je příjemné pozorovat, že pojem trubky se už na Prostějovsku zabydluje. Rád bych také podtrhl velmi dobrou vzájemnou komunikaci s městem, která nám pomáhá při spoustě procesů, jež by měly vést k úspěšnému spuštění našeho nového výrobního závodu. Závěrem bych chtěl vyjádřit přání, abychom se v co nejbližší době účastnili sportovních i kulturních akcí města Prostějova jakožto zástupci firmy, která zde již plně funguje a poskytuje lidem zaměstnání.