Prostějov – Přerov 3:0 (13, 17, 18)

Rozhodčí: Antušák a Pecháček. Čas: 66 minut. Diváků: 500. Sestavy – Prostějov: Krupníková, Gogolová, Soaresová, Gőnciová, Ryšavá, Gáliková, libero Fraňková – Sajdová, Kadlecová, Minářová, Měrková. Trenérka: Táňa Krempaská. Přerov: Dřímalová, Dýčková, Remešová, Novotná, Maslaňáková, Dobrá, libero Chadimová – Michnová, Kotounová. Trenér: Jaroslav Matěj.

Hostující tým bez největší opory Mihálové (vážně se zranila před nedávnem právě v Prostějově) a s několika mladými náhradnicemi v základní sestavě od začátku vůbec nestíhal. Domácí družina totiž neponechala nic náhodě a v nejsilnějším složení systematicky drtila odpor soupeře. V úvodním setu VK vedl už 16:4 a 21:7, teprve v závěru se přerovské hráčky dostaly k trochu výraznějšímu bodování.

Druhou sadu to však nijak neovlivnilo, střetnutí se nadále vyvíjelo zcela v režii prostějovského družstva. Jeho členky předváděly tentokrát nižší divácké návštěvě různé pohledné kombinace, o poznání přesnější bloky i obětavé zákroky v poli. Naopak protivnice se i po příchodu zkušenějších Michnové s Kotounovou na hřiště dál trápily a byly rády, že ve druhém dějství získaly alespoň sedmnáct bodů.

Teprve třetí sada přinesla trochu vyrovnanější volejbal, a to pouze díky kompletnímu zapojení celé domácí lavičky. Mladice VK se nějakou chvíli herně hledaly a pustily hostující soubor jedinkrát během celého utkání do vedení (9:10), ovšem po sérii chyb se následně zvedly a koncovku k radosti spokojených fanoušků znovu suverénně ovládly.