Prostějov – Olymp Praha 3:2 (6, -19, 20, -18, 7)

Rozhodčí: Dvořák a L. Grabovský. Čas: 106 minut. Diváků: 1300. Sestava Prostějov – Krupníková, Ryšavá, Soaresová, Gőnciová, Gogolová, Gáliková, libero Fraňková - Sajdová, Měrková. Trenérka: Krempaská.

Nahoru, dolů a zase zpátky. Jako jízda po horské dráze se řítilo utkání dvou adeptů na extraligové medaile v očekávaném duelu. Houpačka nakonec výsledkově zůstala na domácí straně, ale jak střetnutí plné zvratů probíhalo?

První set

Horda více než tisícovky fanoušků se ještě nestačila zabydlet na svých místech a Hanačky už suverénně ovládly úvodní dějství. Od stavu 0:2 soupeřky drtivě zatlačily účinným podáním a k jasnému triumfu ani nepotřebovaly o moc víc. Hostující hráčky totiž neskutečně chybovaly a vinou vlastního selhání i herní spolehlivosti VK nastřádaly pouhých šest bodů!

Druhý set

Stoprocentně se naplnily obavy z toho, že tak jednoduché to Prostějov s českým vicemistrem nemůže mít celý zápas. Olymp výrazně zlepšil všechny herní činnosti - zejména příjem – a začal diktovat dění na palubovce. Rozhodla jeho šňůra z 13:13 na 14:19, během níž několikrát skvěle zasáhl v poli a reprezentační bomberka Havlíčková začala úřadovat na síti svými dělovými smeči.

Třetí set

Domácímu celku se povedlo zastavit protivníkův nápor, neboť přestal zbytečně chybovat a navíc znovu vylepšil pro svůj výkon klíčové prvky: servis s přihrávkou. Při vedení 15:9 a 17:12 však situaci zkomplikovala neschopnost položit míč v útoku na zem, což ostře kontrastovalo s maximálně úspěšnou ofenzivou největší opory hostí Havlíčkové. Naštěstí po vyrovnání na 18:18 chytily prostějovské plejerky druhý dech a pětibodovou sérií na 24:19 strhly důležitou třetí sadu na svou stranu.

Čtvrtý set

Výkonnostní nevyrovnanost srazila VK hodně dolů od samotného začátku (1:6, 5:12) a s nabraným mankem se pak marně snažil něco udělat. Jediná naděje svitla znejistělým Hanačkám po korekci z 10:19 na 14:19 (při podání Gőnciové), ovšem rychle zase vyhasla. V tomto dějství prostě kralovaly Pražanky, když výbornou Havlíčkovou podpořil celý zbytek týmu, především Pyšková.

Pátý set

Do stavu 5:5 nervózní drama s chybami na obou stranách, poté jednoznačná záležitost domácího kolektivu. Nebezpečně rostoucí pohodu Olympu v klíčovém okamžiku rozklížil nepříjemný servis Ryšavé, konečně přesné bloky Gogolové, výtečné zákroky Fraňkové v poli a neomylnost všech smečařek při útočení, když nejen na síti excelovala hlavně zkušená Gáliková. Vyústěním prostějovského tlaku byl rozhodující únik na neohrozitelných 12:5 a následná radost spokojených příznivců v zaplněném hledišti Sportcentra.

Přečtěte si také: