Ostrava – Prostějov 1:3 (24, -16, -14, -23)

Rozhodčí: Došlík a Grabovský. Čas: 111 minut. Diváků: 350. Sestava Prostějova: Krupníková, Gőnciová, Gogolová, Soaresová, Gáliková, Ryšavá, libero Fraňková – Sajdová, Měrková. Trenérka: Táňa Krempaská.

Hanačky nezačaly na severu Moravy vůbec dobře. V prvním setu působily rozháraným dojmem, zkazily šest podání a proto nebylo divu, že domácí tým neustále vedl o dva až tři body. Až v koncovce hostující hráčky zabraly, dokázaly vyrovnat z 24:22 na 24:24 a následně měly po chyceném míči v poli ideální možnost zakončit. Místo hřebíku na zem ale chybovaly a vzápětí celou zahajovací sadu ztratily.

Také druhý set se nevyvíjel nijak slibně, do stavu 14:14 byl naprosto vyrovnaný. Pak ovšem VK konečně přidal, šňůrou šesti bodů protivníkovi výrazně odskočil a srovnal stav sad na 1:1. Zlepšený výkon následně pokračoval i ve třetím dějství, v němž Prostějovanky rychle vedly 9:1. Nerozhodilo je ani nepříjemné zranění Ryšavé (zvrtnutý kotník), kterou dobře nahradila Sajdová. Po hladkém výsledku 25:14 utkání spělo k pohodovému vítězství favorita, jenže při skóre 12:5 ve čtvrtém setu se TJ Mittal vzbouřil dvěma esy, jež hostující volejbalistky dost rozhodily. Díky několika chybám VK se Ostravanky dotáhly a zlobily až do samotného závěru, v němž hanácký celek vydřel výhru především svými většími zkušenostmi.

„Nebylo to lehké utkání, zvlášť když jsme v prvním setu zkazili spoustu podání. Od druhé sady se naštěstí holky vzpamatovaly a začaly hrát svou hru, škoda že ve čtvrtém setu ztratily koncentraci a znovu vyrobily řadu nevynucených chyb. Soupeř se tím vrátil do zápasu, ale závěr patřil nám a nakonec tak vezeme důležité vítězství,“ zhodnotila trenérka VK Prostějov Táňa Krempaská.