Druholigová Pszczyna totiž byla výkonnostně mnohem níže než ambiciózní Muszyna, s níž se Hanačky v přípravě střetly před časem. A hlavně prostějovské družstvo v přece jen kompletnějším složení podalo pronikavě lepší výkony. Výsledkem byla dvě jasná vítězství.

VK Prostějov – LKS Pszczyna 3:0 (15, 22, 19)

Rozhodčí: Dočkal. Čas: 66 minut. Diváků: 100. Sestava Prostějova: Krupníková, Sajdová, Měrková, Gáliková, Ryšavá, Soaresová, lilbero Kadlecová.

První vzájemné utkání začalo v pátek s půlhodinovým zpožděním kvůli bloudění celku LKS při cestě do haly Sportcentra DDM. Méně času na přípravu se v úvodu promítlo do výkonu hostujících hráček, jež v zahajovacím setu vůbec nestíhaly čelit velkému tlaku VK. Domácí výběr bez Gogolové, Gőnciové (obě na ME v Belgii) i Fraňkové (nemoc) a s uzdravující se Kadlecovou na liberu rozvrátil řady soupeřek výborným koncentrovaným výkonem, do stavu 24:11 šlo o naprosto jednoznačnou partii. Polky se chytily až v závěru sady a pohodu si okamžitě přenesly do druhého setu.

V něm se naplno projevily logické problémy Prostějovanek, jejichž dosavadní příprava zatím rozhodně neprobíhala ideálně. Slabou herní pasáž s rozkolísaným příjmem a řadou nedorozumění v útoku i v poli však od hrozivého skóre 8:16 vystřídala stupňovaná převaha založená především na skvělém podání (Soaresová, Sajdová, Měrková). Právě díky servisu našla hanácká družina ztracený klid a ve zbytku střetnutí už jeho vývoj bezpečně kontrolovala. Za bouřlivého povzbuzování kotle hlučných fanoušků nejprve otočila vývoj druhé sady z výše zmíněných 8:16 na 21:18 a poté si poradila i s opětovně horším vstupem do třetího setu (1:4, 7:10, 10:12). Další razantní obrat na 17:12 Pszczynu již definitivně zbavil iluzí o přijatelnější porážce.

VK Prostějov – LKS Pszczyna 3:0 (21, 16, 21)

Rozhodčí: Gall a Zatloukal. Čas: 66 minut. Diváků: 50. Sestava Prostějova: Minářová, Sajdová, Měrková, Gáliková, Ryšavá, Soaresová, libero Kadlecová.

Do sobotní odvety udělal zastupující trenér Peter Goga jedinou změnu v sestavě, když zkušenější nahrávačku Krupníkovou nahradila mladá Minářová. A také pod její taktovkou VK neztratil jediný set. V prvních dvou to ani na okamžik nehrozilo, protože domácí tým byl neustále ve vedení. Úvodní sadu rozhodl únik z 11:10 na 20:13, tu druhou pak drtivý nástup 18:8. Prostějovské ženy přitom znovu těžily z kvalitního podání, solidních bloků a útočných výpadů zejména dvojice Soaresová – Ryšavá. Až třetí set přinesl – stejně jako den předtím – několikaminutové herní tápání vedoucí ke ztrátě 8:14. Ovšem stačilo obnovit maximální koncentraci a dole byly rázem protivnice (22:17), takže VK splnil i podruhé roli vysokého favorita.