„V prvním utkání jsme podlehli 0:4 na sety, ve druhém to skončilo už pouze 1:3. Muszina přitom v uplynulé sezoně hrála Ligu mistrů a v nadcházejícím ročníku chce útočit na mistrovský titul, čemuž odpovídá síla jejího týmu. Navíc volejbal šel v Polsku za poslední roky hodně nahoru,“ vyložil sportovní ředitel hanáckého oddílu Peter Goga.

Během reprezentační nepřítomnosti trenérky Táni Krempaské vede prostějovská děvčata právě on – a do víkendových zápasů mohl nasadit jen minimální počet hráček. „Hráli jsme v sedmi, přičemž na nahrávce musela zaskočit Dana Sypková z TJ OP. Za tuhle výpomoc jí moc děkuji,“ zmínil Goga.

Obě nahrávačky VK totiž nemohly nastoupit kvůli zdravotním problémům. „Krupníková je stále v rekonvalescenci po operaci kolena a Minářová si před víkendem přivodila výron v kotníku. Navíc chyběly ne úplně zdravé Gáliková s Kadlecovou a také Ryšavá, jež dokončuje plážovou sezonu,“ vypočetl Goga absence.

V Muszině naopak poprvé vyzkoušel čerstvou posilu ze Slovenska. „Daniela Gőnciová je reprezentantkou SR, uplynulý rok strávila ve Wroclavi a my ji hodláme využívat jako smečařku – univerzálku. Jedná se o velmi kvalitní volejbalistku, se kterou ještě roste naše herní síla,“ pochvaloval si sportovní ředitel VK.

Kromě Gőnciové v Polsku nastoupily Sypková, Měrková, Soaresová, Sajdová, Gogolová a libero Fraňková. „Vzhledem k tomu, že jsme před těmito střetnutími absolvovali pouze tři herní tréninky, podaly holky velmi solidní výkony. A protože šlo o vyložené přáteláky, nepovažuji výsledky za tolik důležité,“ upřesnil Goga.

Odvetné dvojutkání s Muszinou se chystá na příští týden do Prostějova. Ve zrekonstruované hale Sportcentra DDM se bude hrát v úterý 11. září od 18.00 hodin a ve středu 12. září od 10.00 hodin. „Ve Sportcentru už trénujeme, byť zatím kvůli lepení čar a stavění kůlů poněkud improvizovaně. Do úterka však bude všechno připravené tak, aby do hlediště přišlo co nejvíc sportovních příznivců a my je potěšili pěkným volejbalem,“ doplnil Goga.

Přečtěte si také: