Již v zimě avizované pozvednutí prostějovského volejbalu na špičkovou národní úroveň dochází právě v těchto dnech reálného naplnění. Nově vzniklý oddíl VK Prostějov získal právo startu v extralize žen 2007/08, dohodl se na smlouvě s trenérkou české reprezentace Táňou Krempaskou a snaží se do týmu získat nejlepší hráčky ČR i zajímavé zahraniční posily.

„Teď zrovna začínáme oslovovat volejbalistky, které bychom chtěli do družstva pro nejbližší extraligový ročník. Konkrétní jména zatím neprozradím, na to je ještě moc brzy. Ale už v dohledné době by se měl zformovat základ dostatečně silného kolektivu, jehož ambicemi jsme se od počátku celého projektu netajili,“ řekl Deníku Petr Chytil, šéf marketinkové agentury TK Plus.

Právě tato úspěšná společnost stojí za vzestupem volejbalu v Prostějově. Jeho první výsledková meta v nové sezoně nebude nijak skromná – získat mistrovský titul. „Nechceme však přijít a hned vykřikovat, jak budeme suverénně nejlepší. To by se nemuselo vyplatit. Nejdřív je nutné počkat, jaký tým se nám povede dát dohromady, a až poté stanovovat konkrétní cíle,“ upřesnil manažer VK Prostějov Peter Goga.

Snahu o zformování co nejkvalitnějšího A-družstva žen přitom označil za špičku pomyslného ledovce. „Neméně důležitá je péče o mládež, na čemž hodláme intenzivně spolupracovat s VK TJ OP Prostějov i se základní školou v Palackého ulici. V minulém týdnu proběhl nábor nových děvčat do přípravky, vše běží jak má,“ ujistil Goga s tím, že se nezapomíná ani na hráčky, které několik posledních let úspěšně bojovaly ve druhé a následně i v první ženské lize. „Holky by v příštím ročníku měly hrát druhou ligu.“