Olomoucké volejbalistky ve čtvrtek na domácí palubovce nevyužily mečbol a prohrály 0:3. Trenér Jiří Teplý vyzývá hlavně ke klidu.

„Musíme přestat myslet na to, že jde o zlato. Důležité je soustředit se na samotný jeden zápas, prostě jít ho vyhrát,“ řekl Jiří Teplý.

Po letech je Olomouc jednu výhru od extraligového zlata.

„Nevím, jestli jsem nervózní… Samozřejmě chceme vyhrát, máme velkou šanci, když je to 2:2,“ tvrdí Teplý a dodává: „Vidím to tak padesát na padesát.“

Prostějovské hráčky jsou ve zcela nové roli. Předchozí finále vždy ovládly ve třech zápasech. Poprvé však mají šanci slavit před svými fanoušky.

„Určitě nejsme překvapení ani zaskočení tím, že finálovou sérii rozhodne až poslední páté utkání. Při kvalitách soupeře jsme s něčím takovým museli počítat, i když bychom si pochopitelně přáli hladší průběh. Teď jsme rádi za vyrovnání zápasového stavu na 2:2 a čeká nás krásné vyvrcholení extraligové soutěže, navíc v našem domácím prostředí,“ poznamenal prostějovský kormidelník Miroslav Čada.

On sám si v napínavějších sériích nelibuje.

„Vůbec si to neužívám. Je mi z toho někdy špatně. Dostal jsem se k týmu v průběhu sezony a dlouho jsem se snažil to brát s nadhledem, ale člověku to nedá. Hraje se o hodně. Jsme v ambiciózním klubu, nejde to zlehčit. Pořád vidím možné důsledky, kdyby se to nepovedlo,“ promluvil o svém rozpoložení kouč Prostějova.

Ve finále vždy lichý zápas vyhrála Olomouc, sudý patřil Prostějovu.

„V Prostějově 3:2 a 0:3, doma 3:2 a 0:3, tak to vychází na 3:2 v Prostějově pro nás, tak snad to tak bude. Budeme rády i za jiné vítězství, v sobotu se rozhodne a my uděláme všechno pro to, abychom vyhrály,“ přeje si olomoucká kapitánka Katarína Dudová.

POD TLAKEM DĚLÁ CHYBY I PROSTĚJOV

Ve čtvrtém zápase se Olomoučanky maximálně snažily, ale jen to na Prostějov nestačí.

„Je potřeba odvaha, ale musí tam být také kvalita. Nezkazily jsme skoro žádný servis, ale také jsme tím Prostějov nezatlačili. Musíme si věřit a něco ubránit. Pak je můžeme dostat pod tlak, kde budou dělat chyby jako každý jiný,“ tvrdí před závěrečným duelem trenér Olomouce.

Agelky pochopitelně touží po obhajobě.

„Tým ve čtvrtém zápase prokázal super charakter. Doufám, že v sobotu to potvrdíme a bude to poslední krok k úspěchu,“ věří prostějovská nahrávačka Mareike Hindriksen.

Psychická odolnost ukáže, který z celků se prosadí svou silnou zbraní. Prostějovská ofenziva versus olomoucká defenziva.

„Olomouc disponuje vynikajícím podáním a dobrou obranou v poli. My jsme v drtivé většině utkání lepší útočně. Kdo se víc prosadí svojí silnou činností, ten vyhrává,“ uvažuje kouč Agelek Miroslav Čada.