Vrcholem sezony bude jednoznačně start v Champions League. Hanačky budou letos mířit opět hodně vysoko. Půjdou za postupem ze skupiny Ligy mistryň a usilovat budou také o Final Four Středoevrospké li­gy.

„Minulá sezona byla mimořádně úspěšná. Na domácí scéně bylo vítězství povinnost, ale největší úspěch byl postup ze skupiny Champions League,“ rekapituloval na čtvrteční tiskové konferenci Petr Chytil, předseda správní rady prostějovského klubu.

„Věřím, že letos předvedeme podobný úspěch a ze skupiny postoupíme,“ prohlásil Chytil.

Právě Liga mistryň bude pro VK Modřanskou nejtěžší, ale také nejatraktivnější zkouškou. Prostějov opět startuje mezi evropskou elitou na divokou kartu, a proto vyfasoval ve skupině D velmi těžké protivníky. Italské Cortese, francouzské Cannes a polskou Lodž.

Do play off projdou dva nejlepší týmy a v případě dobré zápasové bilance i třetí celek tabulky.

Ještě dříve, než se roztočí kolotoč zvaný Champions League, vstoupí prostějovské volejbalistky do Středoevropské li­gy.

„Tyto zápasy pro nás budou také velkou výzvou. Chceme dosáhnout účasti ve Final Four,“ prozradil prostějovské cíle šéf volejbalového klubu Chytil.

Prostějovský celek do Středoevropské ligy vstoupí nakonec 8. října v Rijece a o den později ve slovinském Kamniku.

„Soupeři typu Vídně, Klagenfurtu nebo Splitu budou určitě pro diváky atraktivnější než souboje v české extralize,“ říká Chytil, jehož tým si zahraje české play off, kam bude automaticky nasazen z prvního místa.

Prostějov začal přípravu na nadcházející sezonu 2. srpna a první přípravný zápas odehrál o měsíc později proti reprezentačnímu týmu Izraele.

Poté pokračovala příprava Hanaček v Polsku a minulý týden odehrál tým trenéra Miroslava Čady přípravné zápasy v Itálii. Tam dokázaly porazit Cremu 3:1 na sety, následně tým Santo Crose bez ztráty sady a soustředění na Apeninském poloostrově zakončily prohrou 2:3 s Parmou.

„Nové hráčky se ukazují ve velmi dobrém světle a já věřím, že tým bude minimálně tak silný jako v loňské sezoně,“ říká kouč prostějovských volejbalistek.

Prostějovanky prověří i Azerbajdžánky

Ten má v týmu nejlepší dvě hráčky izraelské reprezentace Artmenko a Velikiy, spoléhat se bude moci na slovinskou posilu Lipicer nebo Hrončekovou ze Slovenska.

„Spokojeni můžeme být i s formou Milady Spalové-Bergrové, která přišla k týmu později,“ nezapomíná Čada ani na hráčky, které táhly Prostějov v uplynulé sezoně.

„Kromě Markéty Tomanové, která je po artroskopii kolene, nemá žádná z hráček zdravotní problémy,“ říká spokojeně Čada.

Již v pátek odjíždějí prostějovské volejbalistky na třídenní turnaj do Polska, dál je bude čekat ještě domácí herní prověrka s ázerbájdžánskými celky Lokomotiv Baku (28. září) a Azerail Baku (29. září).

Miroslav Mazal